איגוד הכדוריד
הערב - מחזור הסיום בבית העליון בנשים
האלופה וסגנית האלופה במפגשן האחרון (צילום הדר ואן קולא)

פחות משבוע לפני משחקי חצי גמר גביע המדינה שייערכו ביום שבת הקרוב ברחובות יפגשו קבוצות חצי הגמר במחזור הסיום של הבית העליון.

המוליכה וסגנית האלופה מכבי הארזים ר"ג יכולה להיות רגועה במחזור השישי וזאת לאחר שהניצחון ביום חמישי האחרון על מי שהייתה השנייה בטבלה, בנות הרצליה נאפיס, הבטיח עבורה את יתרון הביתיות לאורך כל שלבי הפליאוף.
 
בנוסף, השלימו משחקי המחזור הקודם את תמונת סדרות חצי גמר הפליאוף - המוליכה מכבי הארזים ר"ג תתמודד מול הרביעית מ.כ יובלים חולון, והפועל דלתות פנדור ראשל"צ מול בנות הרצליה נאפיס. הערב, בתום המחזור השישי, ייקבע הסדר ביניהן במקומות 3-2, כאשר האלופה טיפסה בתום המחזור החמישי אל המקום השני – לאחר ניצחון על מ.כ חולון.
 
כך יצא, שגם חצאי גמר גביע המדינה אשר ייערכו בשבת הקרובה,  ב-17 בחודש, יהיו זהים לסדרות חצי הגמר בפליאוף: הארזים ר"ג - חולון (ש
יפתחו את חצאי גמר הגביע ב-18:00), והרצליה - ומחזיקת הגביע הפועל ראשל"צ (שיפגשו ב-20:00).

 
לשידור המשחקים בערוץ הפיקסלוט - הקליקו

המפגשים בין סגנית האלופה מכבי הארזים ר"ג להפועל דלתות פנדור ראשל"צ מספקים בשנים האחרונות כדוריד נשים איכותי ורגעים דרמטיים שמושכים קהל ומעוררים עניין רב.
 
יריבות משחקי הגמר של העונה החולפת הספיקו להיפגש שלוש פעמים בהרכבי העונה הנוכחית. המפגש הראשון היה במסגרת גמר גביע הליגה ע"ש רונית שטייגר שנחתם בניצחונה של האלופה. במהלך הליגה הסדירה רשמה ארזים ניצחון בסיבוב הראשון שנענה בניצחון של הפועל ראשל"צ במפגש הראשון בבית העליון. מכבי הארזים ר"ג התחזקה לאחרונה במקשרת הצעירה והמוכשרת רומי טל שעשתה את המעבר מבנות הרצליה ממש לקראת רגעי ההכרעה וצפויה לתרום רבות לקו האחורי של ארזים. סגנית האלופה מכבי הארזים ר"ג סיימה את הליגה הסדרה והבית העליון בראש הטבלה ולתוצאות מפגשה הערב מול האלופה הפועל דלתות פנדור ראשל"צ עשויות להיות השלכות לגבי מקומה של הראשונית לקראת סדרת חצי גמר הפליאוף. במידה ותנצח או תסיים בתיקו, תבטיח האלופה את יתרון הביתיות בחצי גמר הפליאוף מול השלישית בנות הרצליה.

 

המקשרת רומי טל עשתה את המעבר מבנות הרצליה למכבי הארזים ר"ג
 
בנות הרצליה נאפיס מגיעה למפגש סיום שלב הבתים מולה של מ.כ יובלים חולון לאחר הפסד לארזים וחולון לאחר הפסד להפועל ראשל"צ.

השלישית והרביעית נפגשו פעמיים במהלך העונה: מפגשן הראשון של הקבוצות מהסיבוב הראשון נחתם בהפרש משמעותי לטובתה של הרצליה אך משחקן השני בבית העליון היה שונה בתכלית. חולון הספיקה לסיים את המחצית ביתרון אבל בחלקו השני של המשחק הפכה הרצליה את התוצאה כששחקניות חולון לא מאפשרות לה לברוח. לאחר שחולון מצאה את עצמה רודפת אחרי הרצליה, נחתם המשחק בניצחונן של בנות הרצליה בשלושה שערי הפרש. הערב תגיע הרצליה לקציר נחושה להשיג ניצחון במחזור הסיום ובכך להגדיל, לפחות מצידה, את סיכוייה להבטחת הביתיות מול הראשונית.
 

שחר דנילוב ממ.כ חולון חולפת על פני טלי בראל מבנות הרצליה (צילום אגם לוי)

 
 
משחקי הבית התחתון ימשיכו באותה המתכונות כשהמחזור השישי בבית התחתון יתפרס על פני ימי חמישי וראשון.  ביום חמישי תארח הרביעית בבית התחתון הפועל קריית אונו את השנייה מכבי ICL ראשל"צ (21:00, אולם חדש קריית אונו). מפגשן הראשון בבית התחתון נחתם בניצחון ביתי של מכבי ראשל"צ שלא התקשתה מול היריבה שמצידה, תרצה לנצל את מגרשה הביתי לניצחון.

במשחק שיסגור את המחזור ביום ראשון תארח  א.כ נ"צ תארח את הפועל אשדוד (20:30, צימרמן) למפגש שיהווה מבחינת המארחת הזדמנות לזכות בשתי נקודות נוספות לאחר הפסדה למכבי ICL ראשל"צ בשעה שאשדוד, שהייתה חופשיה במחזור האחרון, תרצה גם היא להתאושש מהפסדה למכבי ICL ראשל"צ מהמחזור הרביעי, ולרשום ניצחון.
 

דירוגי הבית העליון והתחתון בליגת אתנה ערב המחזור ה-6 בשלב הבתים
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn