איגוד הכדוריד
רמה"ש עולה לגמר. אשדוד ליתרון 1:2
 
א.ס SGS רמת השרון עושה את זה, סופסוף מבחינתה. בעונה שבה היא רשמה ההעפלה היסטורית לגמר גביע המדינה (בו נוצחה מול אשדוד), היא רושמת הערב עוד רגע שיא, ציון ודרך - עם ההעפלה בפעם הראשונה לגמר הפליאוף בליגת ווינר, אחרי 4 הפסדים בסדרות חצי גמר קודמות ב-7 השנים האחרונות לשתי הראשוניות. רמת השרון ניצחה הערב את מ.כ יובלים חולון 30:34, והשלימה סוויפ של 0:3 בסדרת חצי הגמר. מי תהיה היריבה שלה בסדרת הגמר? מחזיקת גביע המדינה הפועל SP אשדוד גברה הערב על האלופה מכבי ראשל"צ 33:37, במשחק שבו כבר הוליכה ב-8 שערי יתרון. אשדוד עולה ל-1:2 בסדרת חצי הגמר, וניצחון ביום שישי ב'בית מכבי' יפגיש אותה מול רמת השרון. האלופה שנמצאת בסכנת הדחה - תנסה לגרור את הסדרה למשחק חמישי ביום שני שוב לאשדוד. דבר אחד בטוח, לרמת השרון יהיה את יתרון הביתיות בסדרת הגמר.

ומברכות למחמאות: מ.כ חולון מסיימת עונה נהדרת שבה עשתה התקדמות, סיימה במקום הרביעי, העפילה לראשונה בתולדותיה לחצי גמר הפליאוף, אחרי שניצחה בסדרת רבע הגמר את הפועל ראשל"צ. שאפו, וגם תודה לקפטן ולסמל חולוני שפורש הערב - בראל לנציאנו.
 
 
א.ס SGS רמת השרון - מ.כ יובלים חולון 30:34  (14:12). סטטיסטיקה 0:3 בסדרה. רמת השרון ידעה שניצחון הערב מעלה אותה לגמר. התחושה הייתה לפני המשחק שהיא תטייל ל-0:3, אבל היא עלתה למחצית הראשונה שאננה. היא לא הוליכה במחצית הראשונה אפילו פעם אחת, וב-23 הדקות הראשונות היא בעיקר רדפה כדי לחזור לשיוויון מפיגור של 5 שערים, אחרי פתיחת משחק מצוינת של חולון. לחניכים של ניסים פלח היו בהחלט סיבות לאופטמיות, אבל המחצית השנייה הייתה סיפור אחר לגמרי. רמה"ש נראתה נהדר, חזרה, ביצעה מהפך וברחה בדרך אל גמר היסטורי וסיום סדרה מרשים - עם שלושה ניצחונות  31:36, 35:26 והיום 30:34.
 
למרות החסרון של דיאן פראליצה הפצוע, חולון הייתה נחושה. אחרי 5 דקות נרשם יתרון 1:3 לזכותה. דניאל צרפתי ומילאן פאבלוביץ' השוו. לידור פסו עם צמד שערים, ובראל לנציאנו שעשה עבודה נהדרת גם בהגנה - העלו ל-3:6, שהוביל לפסק זמן ראשון של אסף לוי פחות מעשר דקות לפתיחה. חולון המשיכה בקצב, עמית ריינסברג חטף כדור, וריף כהן בשערו השני סיים מתפרצת - 3:7. טל הרשקוביץ עצר את ריצת ה-0:4 של חולון, אבל אור לוי הגיב עם שני שערים וקבע יתרון שיא - 4:9 (13'). חולון איבדה ריכוז בהתקפה, כשהייתה קרובה לעלות לפלוס 6, מה שאיפשר ליוסי אפו ולהרשקוביץ להקטין למינוס 3.
 
אור לוי המשיך לבלוט ביכולות האישיות האיכותיות שלו והעלה ל-6:10, עדן ג'ינג'י צימק בפעולה אישית מנגד וסיפק עבירה חשובה בהגנה. כאן רמה"ש העלתה הילוך. טומיסאלב סטויקוביץ' סיפק עצירה ומסירה ארוכה והרשקוביץ כבש. מרקו צ'ורצ'יץ' הוריד בהמשך למינוס שער - 10:9 (20'). חולון התקשתה בהתקפה. דניאל שקלים סחט מנגד פנדל, אבל אורון ברגיל המצטיין של חולון במחצית הראשונה עצר את טורקניץ. מנגד, פטריק אובינה סחט פנדל, והכדור של אור לוי פגש את הקורה. לבסוף, צ'ורצ'יץ' קבע שיוויון 10:10 (23'). אור לוי כבש אחרי דקות ארוכות את הרביעי שלו, ויחד עם שער נוסף של אובינה חולון עלתה שוב ליתרון 10:12. שערים של טורקניץ ואור ממן, ואחריהם של ג'ינג'י וריף כהן קבעו את תוצאת המחצית 14:12, כאשר ברגיל הוסיף עצירות למחצית הטובה ביותר שלו עד כה בסדרה.
 
 
 
הרשקוביץ (פנדל) ואפו השוו בפתיחת המחצית השנייה ל-14:14. פסו הגיב עם צמד שערים והחזיר את היתרון לחולון - 16:14. פאבלוביץ' הורחק באדום, פסו עם שער נוסף העלה ל-17:15 (35'). משם החלה הריצה של רמה"ש: מושיץ' בצמד שערים השווה. עדן ג'ינג'י העלה את רמה"ש ליתרון ראשון - 18:19 אחרי 38 דקות ו-40 שניות. הרשקוביץ העלה ל-18:20 (40'). ניסים פלח לקח פסק זמן, ולאחריו - ג'ינג'י קבע 20:23. פסו עוד העניק הזדמנות לחולון להתקרב, אבל צ'ורצ'יץ' ודניאל צרפתי השלימו דקות נהדרות של רמה"ש - 21:25 (44'). ריף כהן הקטין, צ'ורצ'יץ' המשיך לבוא לידי בהתקפה - 22:26. ליאור קפלן עצר בהמשך שני פנדלים. שקלים, בן זימן ועמית מוטולה קבעו יתרון שיא - 24:30. ברגיל סיפק עצירה, סאביץ' ואור לוי הקטינו למינוס 3 שתי דקות לסיום - ואסף לוי לא רצה לקחת סיכון ולקח פסק זמן. חולון הייתה יכולה לקזז אחרי איבוד כדור של ג'ינג'י, אבל היא לא ידעה לנצל את ההזדמנות ושערים של בן זימן והרשקוביץ, ומנגד ריינסברג חתמו את המשחק - 30:34 - ואת הסדרה. מחמאות רבות לחולון, על עונה נהדרת שבה עשתה קפיצת מדרגה, סיימה במקום הרביעי בתום הבית העליון ורשמה ההעפלה היסטורית לחצי גמר הפליאוף. והרבה ההערכה לקפטן עם לב ענק - בראל לנציאנו - שהודיע בתום הסדרה על פרישה ממשחק. 
 
הבקיעו לרמה"ש: טל הרשקוביץ 7 מ-7, צ'ורצ'יץ' 5 מ-5, מושיץ' 5, עדן ג'ינג'י 4, בן זימן 3, אפו, טורקניץ, מוטולה 2 כ"א, פאבלוביץ' ושקלים 1 כ"א. שוערים: סטויקוביץ' 11 מ-38 - 29 אחוז, קפלן 2 מ-5 (שני פנדלים). רמה"ש עצרה 3 פנדלים. הבקיעו לחולון: פסו 7, ריף כהן 6, אור ממן ואור לוי 5 כ"א, מילוש סאביץ' 3, אובינה, ריינסברג, ברגיל ולנציאנו 1 כ"א. עצירות - ברגיל 11 עצירות ב-27 אחוזים כולל פנדל. אור כנעני 0 מ-4.  שופטים דודי ינקו ואליאב כהן
 


עמית סטלמן הערב - מעלה את אשדוד ליתרון 1:2 עם 7 שערים. צילום: משה דהן הפועל אשדוד
 
 
הפועל SP אשדוד - מכבי ראשל"צ 33:37 (12:18). 1:2 לאשדוד. סטטיסטיקה אחרי ניצחון חוץ של כל אחת מהקבוצות - של מכבי ראשל"צ עם ה-31:33 במקיף ט', וזה של אשדוד ה-31:35 ב'בית מכבי', שאלת 'קיטבק', מהו יתרון ביתיות? אז הערב, מחזיקת גביע המדינה שמרה לראשונה על הבית בסדרה המרתקת מול האלופה. היא נראתה נהדר במחצית הראשונה, למרות הרחקה בכרטיס אדום של ריסטו וויצ'יץ'. אשדוד התפוצצה בדקות הסיום של המחצית, כאשר עמית סטלמן העלה אותה ליתרון 11:16. מיד אחרי הגיעו שערים של אלכסנדר באביץ' (שהיה נהדר בחצי הראשון עם 4 שערים) ושל שחר לוין שמציג יכולת טובה בסדרה - והם קבעו 11:18. כן, 7 בום, מטורף, שהותיר את מכבי ראשל"צ חסרת אונים. היתרון הזה אגב יכול היה להיות גדול יותר בירידה להפסקה, לאחר שלוין סחט עבירת תוקף מרותם סגל, אבל צח מלול קיזז אותו בשער. מלבד ניב צורף שכבש 3 שערים, קשה היה לציין שחקנים במכבי ראשל"צ - בעיקר שאיבן קראצ'יץ' וירמי סידי התקשו לתפקד. 

מכבי ראשל"צ עשתה סימני חזרה בפתיחת המחצית השנייה, אבל סטפן איליץ' דאג להרגיע אותם עם ה-18:25. בהמשך הסרבי העלה את אשדוד עם כניסה לעשר הדקות האחרונות ל-23:31. סרבי אחר, מילאן קוסאנוביץ' סיפק שתי עצירות, אבל מנגד שני שערים רצופים של מכבי ראשל"צ של גיא קורדובה ושל דור קלדרון הורידו את הפיגור למינוס 6. קוסאנוביץ' ספג הרחקה לשתי דקות. איליץ' המשיך ביכולת המצוינת וקבע 26:32. ברנקו קנקרש הוריד את הפיגור למינוס 5. אשדוד איבדה כדור, אבל עוז יצחק עצר את גיא קורדובה, שכבש לפני כן שני שערים בשיא המומנטום של האלופה. מאפשרות להוריד את הפיגור ל-4, מכבי ראשל"צ ספגה שני שערים רצופים מאיתי סויסה, שהציג יכולת נהדרת הערב - 27:34. לוין קבע 29:36. צורף, סגל, שרון שלם וקראצ'יץ' רק מיזערו את הפיגור בדקה האחרונה.

מאמן אשדוד אנדראה ווקייביץ' הורחק בדקות הסיום, וזכה לתשואות מהקהל הביתי. עוד נתון שחזר על עצמו מהמשחק הקודם - ירמי סידי ועמית סטלמן דייקו בכל 4 הזריקות משבעה מטרים, אבל החטיאו כל אחד את החמישית. מה זה אומר? לא הרבה - אבל אם ציינו כבר - באשדוד כנראה לקחו השראה מאותה סדרת חצי גמר הפליאוף ב-2019 - שאותה פתחו בפיגור 1:0 מול הפועל ראשל"צ, אבל משם חזרו עם 1:3 בסיכום הסדרה. זה עדיין רחוק 60 דקות משם, והאלופה בטוח לא תוותר ותכנע בקלות - ותפעל שהכרעה בסדרה הזו תהיה במשחק חמישי.


כבשו לאשדוד - איליץ' וסטלמן 7 כ"א, שחר לוין ובאביץ' 4 כ"א, איתי סויסה, ניבו לוי ועמרי קושמרו 3 כ"א, עומר גרא, ריסטו וויצ'יץ' 2 כ"א, אסף בן גוזי 1. שוערים - מילאן קוסאנוביץ' עם 13 עצירות, כולל פנדל. עוז יצחק עם עצירה. כבשו למכבי ראשל"צ - צורף 5, קלדרון, קנקרש, קראצ'יץ', סגל וסידי 4 כ"א, גיא קורדובה 3, נדב ניזרי ושרון שלם 2 כ"א, צח מלול 1. ניב פישלוביץ 8 עצירות ב-25 אחוזים. אלדר שיקלושי 4 כולל פנדל ב-18 אחוז. שופטים מתן לינדנבאום ודור לרון. 
 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn