איגוד הכדוריד
ממ.כ חולון להפועל קריית אונו ועד למכבי פ"ת

הערב יפתח המחזור הראשון בליגת אתנה בו ישוחקו שלושה משחקים: בנחלת תארח מחזיקת גביע המדינה הפועל דלתות פנדור ראשל"צ את מכבי אדום ירוק פ"ת (20:30), בקציר תארח מ.כ יובלים חולון את בנות הרצליה (20:30) ובקריית אונו תארח הפועל קריית אונו את מכבי הארזים ר"ג (21:00). 

לקראת פתיחת הליגה נערוך היכרות מסכמת עם מ.כ יובלים חולון, הפועל קריית אונו ומכבי אדום ירוק פ"ת. 

מ.כ יובלים חולון סיימה את העונה שחלפה כשהיא מדורגת חמישית לאחר פתיחת עונה לא פשוטה כאשר דווקא בסיבוב השני, נראה היה ששחקניות מ.כ יובלים חולון מביאות את היכולות הנהדרות שלהן לידי ביטוי על המגרש. מהתחתית טיפסה הקבוצה והתייצבה באמצע הטבלה ואף העפילה לחצי גמר גביע המדינה, במהלכו העניקה פייט ראוי למי שזכתבה לבסוף בגביע, הפועל דלתות פנדור ראשל"צ. בדומה לעונה שעברה, גם העונה תתבסס מ.כ יובלים חולון על סגל ישראלי צעיר ומוכשר שגדל ברובו במועדון.

לקראת העונה: המאמן אביתר גבעון ממשיך לקדנציה שלישית בקבוצה. סגל השחקניות נשאר כשהיה ואליו הצטרפו מקשרת נבחרת ישראל מור שאול ששיחקה בעונות האחרונות בבנות הרצליה והייתה שותפה בכירה להצלחת הקבוצה. בנוסף הצטרפו לקבוצה שחקנית נבחרת העתודה שלהבת ביינה מהפועל אשדוד ושחקנית נבחרת הנערות השוערת נועם בן חמו ממכבי דימונה. ממשיכות בסגל הקבוצה אופיר דהרי, תהל מאירי, שחר דנילוב, טליה עזיזי, מיכל שריד, נועם קריאף, לירן זגורי, טל איבגי, חן מלכאן, שיר מחמלי, שירה כהן והשוערת מאור ציפור. את הקבוצה תמשיך להנהיג הקפטן הצעירה ביותר בליגת אתנה, השוערת המוכשרת גאיה בן זיקרי.

שריקת הפתיחה: במסגרת המחזור הראשון בליגת אתנה תארח מ.כ יובלים חולון את בנות הרצליה וכבר במחזור ה-2 מחכה לה מפגש מעניין מול מכבי אדום ירוק פ"ת. מהמחזור ה-3 ועד ל-6 צפויות לחולון התמודדויות מאתגרות החל באלופה מכבי ICL ראשל"צ וכלה במכבי הארזים ר"ג ובמחזיקת גביע המדינה הפועל דלתות פנדור ראשל"צ.

לצד מאמן הקבוצה אביתר גבעון, יעבדו בקבוצה עוזר המאמן נדב חבר, הפיזיותרפיסטית ומנהלת הקבוצה חנה עבד.

מאמן הקבוצה אביתר גבעון: "אני שמח לפתוח את השנה השלישית שלי בקבוצה. בנוסף לניסיון ששחקניות הבית שלנו רכשו, עשינו כמה שינויים קטנים והבאנו שחקניות שאנחנו מאמינים שיוכלו לתרום באופן משמעותי לקבוצה. השינוי המרכזי הוא צירופה של מור שאול שכבר הוכיחה את עצמה כשחקנית מובילה בליגההמטרה שלנו היא לעשות עוד צעד קדימה ולהמשיך להשתפר ביכולות של השחקניות וכמובן בפן ההישגימאחל לכולם עונה בריאה ומוצלחת!"

 

מ.כ יובלים חולון 2021/22 (צילום באדיבות הקבוצה)

הפועל קריית אונו התבססה בעונה שחלפה על שחקניות בית צעירות ומבטיחות מתוך מחשבה לבנות את עתיד המועדון ולהחזיר עטרה ליושנה. במהלך העונה התקשו לא פעם שחקניות הבית הצעירות מול מוליכות הליגה אך גם גילו נחישות ולא מעט כישרון על המגרש. העונה הפועל קריית אונו ממשיכה את אותו הקו בו החלה בעונה שעברה כאשר היעד שסימנה הוא התברגות בצמרת כדוריד הנשים בארץ על ידי שילובן של שחקניות זרות ושחקניות מקצועיות לצד שחקניות הבית המוכשרות.

לקראת העונה: את הקבוצה יאמן המאמן הוותיק אלדד חפץ שלו ניסיון רב ומפואר בקידומן של שחקניות כדוריד בגילים השונים. חזרה לקבוצה המקשרת הניגרית נוסה איסוקן, ששיחקה בשנותיה הראשונות בליגה הישראלית בשורות מ.כ יובלים חולון. הצטרפה לקבוצה המרכזת שחר מאור, שגדלה במכבי ראשל"צ ושיחקה בשתי העונות האחרונות בא.כ נ"צ והיא גם תוביל את הקבוצה כקפטן. סגל הקבוצה כולל גם את ספיר סידי, שירה ובר, שני ידגר, ליעד בקשי, נועה בנון, נטלי יום טוב, נופר משה, שובל טוויטו, דנה אלסנר, זיו תורג'מן והשוערות רוני מדמון ונועם הלר. 

שריקת הפתיחה: במסגרת המחזור הראשון, שיפתח היום, תארח הפועל קריית אונו את מכבי הארזים ר"ג. במחזור ה-4 תפגוש אונו את מכבי אדום ירוק, מפגש מסקרן בין שתי הקבוצות שיאבקו על מקומן במעלה הטבלה.

לצד המאמן אלדד חפץ יעבוד בקבוצה הפיזיותרפיסט ראובן ברק.

מאמן הפועל קריית אונו אלדד חפץ: "קבוצת הבוגרות של קריית אונו עושה השנה את הצעד הראשון לכיוון הצמרת של הכדוריד בארץ. אנחנו מתחילים השנה מהלך של שילוב שחקניות מקצועיות מהארץ ומחו"ל עם השחקניות המקומיות של המועדון. המטרה היא לתת לצעירות אופק מקצועי והישגי בקבוצת הבית ולתת לשחקניות החיזוק את הבמה והדקות אותן לא קיבלו באגודת האם שלהן .המטרות: לשחק כדוריד חכם אל מול היריבות החזקות יותר ע"מ לעשות תוצאות שיקדמו את הקבוצה לניצחונות".

 
הפועל קריית אונו 2021/22 (צילום רני זילברגר)
 
 מכבי אדום ירוק פתח תקווה עברה שינוי ארגוני משמעותי לאחר שמ.כ פ"ת, הקבוצה שאיחדה את מכבי והפועל פ"ת והתמודדה בליגת אתנה בעונה שעברה, התפרקה וכעת ממשיכה מכבי כקבוצה נפרדת.

לקראת העונה: את הקבוצה תאמן אאורה פרידמן, שהיא גם המנהלת המקצועית של מכבי פ"ת. אאורה פרידמן, מהמאמנות הבכירות והוותיקות בארץ, שבה לאמן את הקבוצה לאחר שתי עונות. בגזרת הזרות, חוזרת לקבוצה לאחר היעדרות של שנה, הסרבית אניטה צ'מפה שמכירה היטב את ליגת אתנה ושיחק בעברה בהפועל דלתות פנדור ראשל"צ ובבנות הרצליה. המקשרת ויקטוריה רומאק ממשיכה לעונה שנייה בקבוצה והשוערת לואיזה וורונובה, ששיחקה בעבר ובלטה בהפועל פ"ת, שבה כעת לליגה הישראלית. מכבי פ"ת נפרדה מניקול פדלון, מי שהייתה קפטן הקבוצה ועברה לבנות הרצליה. לצד שחקניות משמעותיות ומנוסות, היא תתבסס העונה על סגל שחקניות מוכשר מקבוצת הנערות, רובן תלמידות כיתה י"ב שעבורן זו העונה השלישית בקבוצת הבוגרות. סגל הקבוצה כולל את קורל אראמי, הדס קטנוב, ליזה קוזמינה, יובל פורת, גלי פודקמיין, רוני שוחט, אור קיפי, אור כהן והשוערת יובל רוזנשטיין. שירי בן ציון, קפטן מכבי פ"ת, תוביל את הקבוצה העונה.

 

מכבי אדום ירוק פ"ת 2021/22 (צילום באדיבות הקבוצה)

שריקת הפתיחה: במסגרת המחזור הראשונה תפגוש מכבי אדום ירוק פ"ת את מחזיקת גביע המדינה הפועל דלתות פנדור ראשל"צ ובמסגרת המחזור ה-2 מחכה לה מפגש מעניין מול מ.כ יובלים חולון. את הפועל קריית אונו תפגוש מכבי אדום ירוק פ"ת במסגרת המחזור ה-4.

לצד מאמנת הקבוצה אאורה פרידמן, יעבדו בקבוצה הפיזיותרפיסט עמי קרישנר ומנהל הקבוצה יו"ר מכבי פ"ת משה רוזמן.
 
מאמנת מכבי אדום ירוק פ"ת אאורה פרידמן: "מטרות הקבוצה מתבססות על הרצון להעניק לשחקניות הצעירות זמן משחק כדי שירכשו ניסיון, ישתפרו ויצברו שנות וותק נוספות לקראת העתיד. אנחנו מסמנים כיעד את אמצע הטבלה וצפונה".

 
 
 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn