איגוד הכדוריד
מכבי ICL ראשל"צ והפועל דלתות פנדור ראשל"צ
 
מכבי ICL ראשל"צ והפועל דלתות פנדור ראשל"צ נאבקו בניהן, בעונה שעברה, על התארים ולבסוף הניפה הפועל דלתות פנדור ראשל"צ את גביע המדינה וחודש לאחר מכן, הייתה זו מכבי ICL ראשל"צ שקטפה את האליפות והניפה צלחת.

העונה נפגשו השתיים בגמר גביע הליגה ע"ש רונית שטייגר אותו סיימה האלופה כשידה על העליונה. מדובר בשתי יריבות עירוניות אשר מספקות כדוריד נשים איכותי, מושכות קהל ומעניקות לאוהדים  משחקים מותחים ודרמטיים.
 
אלופת המדינה מכבי ICL ראשל"צ פתחה את העונה עם זכייה בגביע הליגה ע"ש רונית שטייגר, דבר שמהווה מבחינתה הצהרת כוונות ברורה כשהמטרה היא התמודדות על כל התארים והגנה על תואר האליפות. את העונה שעברה סיימה מכבי בקטיפת האליפות לאחר שהפגינה במהלכה חיבור מרשים של השחקניות על המגרש לצד יכולות אישיות נהדרות של סגל שחקניות ישראלי מוכשר.
 
לקראת העונה: אלופת המדינה מכבי ICL ראשל"צ מינתה את גלעד מאור למאמן הקבוצה והוא מחליף את עידן אהרונוביץ'. בגזרת השחקניות הזרות נפרדה מכבי ICL ראשל"צ מהשוערת מיליצה רדולוביץ' שהוחלפה ע"י שוערת הנבחרת הצעירה של מונטנגרו קטרינה בנדוביץ'. בשונה מהעונה שחלפה, צורפו שחקניות זרות נוספות, הקיצונית והמרכזת הקרואטית קריסטינה פלאנייק ובת ארצה הפיבוט טאה בניץ'. בגזרה הישראלית נפרדה האלופה מהפיבוט נלי אמינוב ושחקנית הפינה קים לוי, שהיו שותפות בכירות לזכייתה בתארים, וצרפה את הפיבוט אושר כהן, ששיחקה בעונה שעברה במכבי הארזים ר"ג, את שחקנית הפינה/ מקשרת נוי בונבידה ואת שחר דגן הצעירה, שגדלה בהפועל אשדוד ומסומנת כאחת ההבטחות בענף. ממשיכות בקבוצה עמית איזק, שירה ג'רבי, שיר גבזה ועדי בן יעקב ועמן השחקניות הצעירות והמבטיחות של המועדון הילי שלמא, עדי סלומיאנסקי, ואלינור פאשה. בעמדת השוערת ממשיכה קפטן נבחרת העתודה המוכשרת בר אלבו כאשר את הקבוצה תמשיך להנהיג הקפטן ניצן דונאי.

שריקת הפתיחה: מכבי ICL ראשל"צ תפתח רשמית את העונה בשבוע הבא עם המחזור ה-2 בליגת אתנה במפגש מסקרן עם יריבתה העירונית וסגניתה הפועל דלתות פנדור ראשל"צ. במסגרת המחזור ה-4 תארח האלופה את בנות הרצליה ובמחזור ה-7, את מכבי הארזים ר"ג.

לצד מאמן הקבוצה גלעד מאור יעבדו עוזר המאמן פז בן הרואה, הפיזיותרפיסט מיכאל אנדריסיאן ומנהלת הקבוצה דבורית איטין. 


מאמן הקבוצה גלעד מאור: "אני שמח לחזור לאמן את הנשים שאיתן התחלתי את הפרויקט לפני שלוש שנים. השנה בנינו קבוצה עם הרבה צעירות, 5 שחקניות מהנערות החדשות, כולן שחקניות נבחרת העתודה של ישראל כמו הילי שלמא עדי סלומיאנסקי ואלינור פאשה. יצרנו עומק שלא היה בעונות הקודמות וחשוב לנו מאוד להתנהלות אימונים מקצוענית".

מאור מוסיף: "גם השנה כמו בעונות האחרונות, למרות התחזקותן של היריבות, לא נוותר ונתחרה על כל התארים. אבל ההסתכלות שלנו היא בראייה רחבה לקדם גם את הצעירות המוכשרות ולבנות קבוצה יציבה לשנים קדימה" 

מאור התייחס להרכב הקבוצה: "השנה ויתרנו על השתתפות באירופה כי בניית הסגל השתנתה לאחר שלצערנו איבדנו 2 שחקניות שהשתלבו ותרמו המון לתארים נלי אמינוב וקים לוי אותן מאוד רצינו כבסיס להמשכיות אבל הן לא שחקניות שלנו אלא של חולון. בסופו של דבר הלכנו על בסיס הכולל את 2 השחקניות המנוסות והטובות שיש עמית איזק וניצן דונאי ו-3 זרות, שתי קרואטיות טיאה וקריסטינה וקתרינה שוערת ממונטנגרו צעירה אבל עם המון פוטנציאל, שביחד עם 2 הכישרונות הכי גדולות לדעתי של הכדוריד הישראלי שיר גבזה ושירה ג'רבי מהוות בסיס נהדר. נשארו גם בר אלבו המוכשרת ועדי בן יעקב שגדלה בבית הספר שלנו. צרפנו 3 בנות שגדלו באשדוד ומוסיפות המון לקבוצה אושר נוי ושחר דגן שהיא אולי אחת הכישרונות הצעירות הגדולות שיש בארץ. הליגה לשמחתי התחזקה כמו שהיה בקדנציה הקודמת שלי, מאחל לכולם שנה בריאה רצופה ואיכותית בכדוריד נשים ברמה גבוהה" 
 
מכבי ICL ראשל"צ 2021/22 (צילום באדיבות הקבוצה)
 
מחזיקת גביע המדינה לנשים הפועל דלתות פנדור ראשל"צ סיימה את העונה שעברה בין מוליכות הליגה ולאחר עונה טובה וזכייה בגביע המדינה, התחזקה הקבוצה לקראת העונה שבפתח כשגולת הכותרת היא שילובן של שחקניות בית צעירות ומבטיחות לצד שחקניות הליגה הוותיקות והמנוסות. הפועל דלתות פנדור ראשל"צ העניקה לנו הצצה ליכולותיה כקבוצה במסגרת טורניר ההכנה – גביע הליגה ע"ש רונית שטייגר כשניצחה, בסגל חסר, את מכבי הארזים ר"ג והפסידה בגמר בהפרש של 2 שערים למכבי ICL ראשל"צ, משחק ששוחק גם הוא בסגל חסר.
 
לקראת העונה:
 הפועל דלתות פנדור ראשל"צ פותחת את העונה עם המאמן אמיתי דיין על הקווים שמחליף את את ג'וני אוליינק. בגזרת השחקניות הזרות: דיאנה צ'רויקובה, קטיה מלניק וולדה קוזמינה ממשיכות ואליהן חוברת מקשרת נבחרת ברזיל מוניקי בנסילון. במבט לסגל הישראלי, מחזיקת גביע המדינה התחזקה בקפטן נבחרת ישראל שיר קרט שעברה ממכבי הארזים ר"ג, הפיבוט נלי אמינוב, ששיחקה במכבי ICL ראשל"צ והמרכזת יעל שהם, ששיחקה בבנות הרצליה. ממשיכות בקבוצה אנה לזיסנקי, אושרי נחום כהן, ניקול צביון, השוערת דניאל בורנובסקי שחקנית הבית שחר קורש והשחקניות הצעירות והמוכשרות ממחלקת הנוער שני בריינר, יעל עודד (שהפגינה יכולת נהדרת בגביע הליגה ע"ש רונית שטייגר), מעיין דבש ועומר שילה, כאשר את הקבוצה תמשיך להנהיג הקפטן והשוערת הוותיקה רוית שושן.
 
לצד המאמן אמיתי דיין יעבדו הפיזיותרפיסטית ענבל ויסמן, מאמן השוערת ואדים ואליישו, מנהלי הקבוצה הם ליעד הר לב ואייל טיחובר.
 
שריקת הפתיחה: במחזור הראשון בליגת אתנה תארח מחזיקת גביע המדינה הפועל דלתות פנדור ראשל"צ את מכבי אדום ירוק פ"ת וכבר במחזור השני צפוי לה דרבי מול יריבתה העירונית האלופה מכבי ICL ראשל"צ אותה כבר פגשה העונה במסגרת גמר גביע הליגה ע"ש רונית שטייגר שנחתם בניצחונה של האלופה.

 

הפועל דלתות פנדור ראשל"צ 2021/22 (צילום הדר ואן קולא) 
 
מאמן הקבוצה אמית דיין: "המטרות שלנו, לאור ההשקעה של המועדון, מתחלקות לכמה סעיפים. בראש ובראשונה, המטרה היא קודם כל לשאוף הכי גבוה שאפשר, לא להתפשר על בינוניות ולבנות קבוצה יציבה ותחרותית לטווח הארוך ולא רק לעונה הנוכחית. בנוסף, לקדם שחקניות בית צעירות לטובת המועדון וכדוריד הנשים ולשדרג את היכולות של השחקניות הישראליות והזרות, שנמצאות, רובן, בגיל המתאים. חשוב לנו לייצר המשכיות וחיבור של הקהילה לקבוצות הבנות של המועדון. אני מאחל לכולנו עונה בריאה ומוצלחת!"
 
 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn