איגוד הכדוריד
מכבי הארזים ר"ג ובנות הרצליה 2021/22
בנות הרצליה ומכבי הארזים ר"ג, צילום באדיבות הקבוצות

לקראת פתיחת העונה ביום חמישי נערוך היכרות עם הקבוצות שיתמודדו בליגת אתנה ובכתבה הראשונה נפגוש את מכבי הארזים ר"ג ובנות הרצליה, שתיים מתוך ארבע הקבוצות שהעפילו והשתתפו בפליאוף אשתקד. 

מבחינת מכבי הארזים ר"ג העונה שחלפה נגמרה בתחושה של החמצה. הקבוצה הבכירה אמנם סיימה את הליגה כשהיא מדורגת שנייה בטבלה אבל דרכה אל עבר התארים הנכספים לא צלחה והיא הודחה ברבע גמר גביע המדינה (ע"י בנות הרצליה) ובחצי גמר הפליאוף (ע"י הפועל דלתות פנדור ראשל"צ). לעונה הנוכחית מגיעה מכבי הארזים ר"ג נחושה ומחויבת עם סגל חדש, מוכשר ורענן כשהמטרה היא להשיב את התארים למועדון ולהעמיד קבוצה מחוברת וייצוגית אשר כבר באוקטובר תצא לאיטליה במסגרת גביע אירופה.

לקראת העונה: בגזרת הזרות נפרדה מכבי הארזים ר"ג מהשוערת מטאה סריפמובה ומהפיבוט דניאלה דרגוביץ' (שעברה לבנות הרצליה) וצרפה לשורותיה את השוערת הבלארוסית אולגה ניקיטשינה, הפיבוט הרוסיה נטליה נקונצ'ניה והמקשרת הסרבית אנה בלוגויביץ. כמו כן, אנה סטורוז'וק, שנבחרה לשחקנית העונה שחלפה ושיחקה בהפועל דלתות פנדור ראשל"צ, חברה לארזים ומנגד, נפרדה הקבוצה מהקפטן שיר וקרט, שעברה להפועל דלתות פנדור ראשל"צ. בנוסף, עזבו טלי בראל, שעברה לבנות הרצליה ודור סוניגו וויקה גרוזובסקי פרשה ממשחק פעיל והצטרפה לצוות המקצועי של הקבוצה. חזרו לקבוצה המקשרת שרון אקלר, ששיחקה בעונה שעברה בבנות הרצליה ושני לוינקינד. ממשיכות בקבוצה שחקניות הבית המוכשרות קרן טפליצקי, מאי יולזרי, מאי חרמוני, אריאל זהבי, קרן לרנר ואיתן שחקנית הפינה המנוסה הדר דורנבוסט. את הקבוצה תנהיג המקשרת הוותיקה והקפטן יורטה זליניסקייט.

שריקת הפתיחה: במסגרת המחזור הראשון בליגת אתנה תתארח מכבי הארזים ר"ג אצל הפועל קריית אונו. במחזור השלישי, עם חזרתה מגביע אירופה, היא תפגוש את הפועל דלתות פנדור ראשל"צ,
 לה הפסידה העונה במסגרת חצי גמר גביע הליגה ע"ש רונית שטייגר ובמחזור ה-5 תפגוש את בנות הרצליה אותה ניצחה העונה בהתמודדות על המקום ה-3 בגביע הליגה.
 
לצד המאמן ניב וינטרוב יעבדו עוזרת המאמן ויקה גרוזובסקי, הפיזיותרפיסטית הגר הופנר והמנהל הספורטיבי קובי הרלינג.

מאמן הקבוצה ניב וינטרוב: "בנינו קבוצה חדשה כמעט לחלוטין אבל זה לא ימנע מאיתנו להתמודד על כל התארים. אנחנו מתקדמים לאט לאט ועד המשחקים בגביע אירופה שיערכו במהלך חודש אוקטובר באיטליה נקווה שנצליח לחבר את כל הקבוצה. השנה האיגוד הרים את הכפפה ויש גם גביע הליגה בפתיחת העונה שיעזור להכנה".

 

מכבי הארזים ר"ג (צילום באדיבות המועדון)

 
בנות הרצליה העמידה בעונה שעברה קבוצה על טהרת השחקניות הישראליות ונתנה פייט ראוי למוליכות הטבלה. הקבוצה העפילה לחצי גמר גביע המדינה לאחר ניצחון מרשים על מכבי הארזים ר"ג ואף סיימה בין ארבע הקבוצות שהוליכו את הליגה והעפילה לפליאוף. לאחר שערכה שינויים בהרכב שהוביל את הקבוצה אשתקד, היא תתבסס על השחקניות המוכשרות של מחלקת הנוער של המועדון כשכגם העונה היא מתכוונת להפתיע את הפייבוריטיות.

לקראת העונת: בנות הרצליה צרפה לשורותיה את הפיבוט הדנית דניאלה דרגוביץ' שפותחת את עונתה הרביעית בליגת אתנה (קודם לכן שיחקה בהפועל ראשל"צ ובמכבי הארזים ר"ג). הקבוצה נפרדה ממור שאול (עברה למ.כ יובלים חולון), שרון אקלר (עברה למכבי הארזים ר"ג) ויעל שהם (עברה להפועל דלתות פנדור ראשל"צ). מנגד הצטרפו טלי בראל, ששיחקה במכבי הארזים ר"ג, קים לוי, שעברה ממכבי ICL ראשל"צ, ניקול פדלון, שהייתה קפטן מ.כ פ"ת, ולידר וגנפלד, אקס מכבי פ"ת. אל הסגל מצטרפת ירדן ביטון הצעירה ממכבי דימונה שמסומנת כאחת מהבטחת כדוריד הנשים בארץ. בקבוצה ממשיכות השחקניות המוכשרות טל ורול, טל שריר, ניקול רייטזה, דנה רומנו יוליה גרוס, אגם מחלוף, יובל נחמני והשוערות דנה לוי ושירי בן יוסף. דנה אפלבוים ממשיכה להנהיג כקפטן הקבוצה.

שריקת הפתיחה: במסגרת המחזור הראשון תפגוש בנות הרצליה את מ.כ יובלים חולון ואת האקסית מור שאול. מהמחזור הרביעי נכונות לבנות הרצליה התמודדויות מול מולכיות הליגה מהעונה שעברה: במחזור ה-4 תפגוש את מכבי ICL ראשל"צ, במחזור ה-5 את מכבי הארזים ר"ג ובמחזור ה-7 את הפועל דלתות פנדור ראשל"צ

לצד מאמן הקבוצה עודד נאמן יעבדו הפיזיותרפיסטית שיר וייסברג ומנהל הקבוצה עומר עיקו.

בנות הרצליה (צילום באדיבות המועדון)

מאמן הקבוצה עודד נאמן: "אני נרגש להתחיל את עונתי השלישית בקבוצת בנות הרצליה. יחד עם המועדון, אנו עוברים תהליך ארוך בשאיפה שקבוצת הבוגרות תמשיך להיות בצמרת הכדוריד בארץ ותתבסס על שחקניות ממחלקת הנוער שלנו. אחרי שנה מוצלחת אשתקד, אנו שואפים להמשיך ולתקוע יתד בצמרת הליגה. שחקניות משמעותיות שהובילו את הקבוצה לא המשיכו העונה, אבל במקומן הגיעו שחקניות צעירות, רעבות ומוכשרות. התחזקנו בזרה בעמדת הפיבוט, ואני מאמין שהשילוב בינה, בין שחקניות הבית והחיזוקים שהבאנו יובילו את הקבוצה קדימה. השנה תמשיך להוביל את הרצליה דנה אפלבוים בתפקיד הקפטן, שנמצאת במועדון שנים רבות ומחנכת שחקניות רבות במחלקת הנוער".

נאמן מוסיף : "בנימה אישית, תודה למועדון על האמון להוביל את הקבוצה, תודה לאדם פלטקביץ׳, יושב הראש המסור של הקבוצה ותמר ירושלמי הנדירה שעושה כל שביכולתה למען המועדון ומהווה דוגמה ומופתנאחל לכולם עונת כדוריד אטרקטיבית, אוהדים רבים במגרשים ובריאות לכל".


 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn