איגוד הכדוריד
"אנחנו לוקחים את הדברים הטובים מההכנה לאליפות"
צילומים - התאחדות הכדוריד של פורטוגל
 
נבחרת הנוער של ישראל שבה לארץ להמשך ההכנות לקראת פתיחת אליפות אירופה עד גיל 19, והמשחקים מול נבחרות ספרד, שבדיה והונגריה בשלב הראשון של המשחקים שייערכו בקרואטיה החל מה-12 בחודש.
 
המאמן דביר גולדשטיין מסכם את שלב ההכנה שנערך בפורטוגל וברומניה, וכלל 4 משחקים מול נבחרות פורטוגל, סרביה ורומניה (שניים), וביניהם אימונים לקראת המשימה החשובה: "אלו היו שבועיים של הכנה אינטנסיבית, והאימונים היו טובים מאוד, גם מבחינת העצימות וגם בכמות, וראינו התקדמות, מחוייבות ורצינות של השחקנים. קיימנו 4 משחקים בינלאומיים, שהיו חסרים לנו מאוד לאחר כחצי שנה שלא שיחקנו.
 
"בטורניר בפורטוגל היינו אמורים לדמות 3 ימים רצופים של משחקים. התחלנו טוב נגד פורטוגל, שהיא ברמה של 8 הראשונות באליפות אבל אז חלה נפילה משמעותית ביכולת והפסדנו בהפרש גבוה יחסית. נגד סרביה,שהיא נבחרת מאוד פיזית, התחלנו רע את המשחק. ניסינו לחזור והפסדנו לבסוף בשלושה שערי הפרש. לצערנו המשחק נגד דנמרק, שהיא יריבה ברמה גבוהה עם סגנון משחק שונה (סקנדינבי), בוטל. לבסוף בשני המשחקים ברומניה הפסדנו ב-4 וב-5 הפרש אבל אנחנו לוקחים את הדברים הטובים".
 
 
והם?
 
"השיפור במשחק ההגנה, והחיבור של השחקנים עם דקות טובות לעומת דקות לא טובות, ומומנטומים שליליים שהיו ואותם צריך לתקן ולשפר. שיתפנו הרבה שחקנים, עם רוטציה רחבה ובחנו מספר דברים לקראת האליפות. במבחן התוצאה הפסדנו אבל זה בסך הכל משחקי הכנה לאליפות שלמדנו מהם המון. יש עוד הרבה עבודה לעשות ב-3 שבועות עד האליפות, ואנחנו נמשיך להתכונן. אנחנו מקווים שהפצועים יחזרו לכשירות מלאה, ושניראה הרבה יותר טוב באליפות ונציג יכולת יותר טובה שתוביל לתוצאות טובות יותר".
 
מה עוד צפוי עד לאליפות בקרואטיה?
 
"אנחנו מנסים לתאם עוד משחקים בינלאומיים, אבל כרגע זה קצת קשה עם סיטואציית הקורונה ולוחות הזמנים המתכוננים מראש של הנבחרות המקבילות באירופה. אנחנו כמובן נמשיך להתאמן בעצימות גבוהה, ונקיים מספר משחקי אימון בארץ נגד נבחרות הנוער והעתודה היוצאת. הצוות הרחב שעובד סביב הנבחרת ימשיך לעשות ימים כלילות בכדי להציג את ההכי טוב שאנחנו יכולים ולעמוד במטרות שלנו".
 
הסגל הסופי של הנבחרת צפוי להיקבע עד תחילת החודש הבא, והוא יתבסס על מרבית השחקנים שיצאו להכנה בפורטוגל וברומניה.

 

יפתח דהן (מימין) ואסף אוחיון במפגש מול סרביה

תום רוזנפלד ואור ממן (משמאל) במפגש מול פורטוגל
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn