איגוד הכדוריד
נבחרת העתודה סיימה את דרכה באליפות אירופה דרג ב'
 נבחרת העתודה של ישראל (צילום באדיבות איגוד הכדוריד האיטלקי)

פתיחת הטורניר הייתה מאתגרת עבור העתודה והנבחרת ספגה שני הפסדים לנבחרות ספרד (35:17) וליטא (33:17). הנבחרת, בהדרכת המאמנים ראובן יוספולסקי וג'וני אולייניק, שובצה בבית קשה עם מי שנחשבה לפייבוריטית הטורניר - נבחרת ספרד אך גם עם נבחרת ליטא החזקה, שהפתיעה בחצי הגמר את נבחרת סרביה האיכותית.
 
את נבחרת טורקיה, שסיימה רביעית בבית א', פגשה העתודה בשלב הדירוג והציגה משחק טוב ואף הייתה קרובה בשלבי הסיום למחוק את הפיגור. הנבחרת סיימה את שלב הדירוג במקום ה-7.
 

נבחרת העתודה של ישראל 
 
נבחרת העתודה של ישראל - נבחרת העתודה של טורקיה 34:29 (16:12): המשחק נפתח עם עצירות מצוינות של השוערת בר אלבו בין הקורות. שערים של שירה ג'רבי, נועם קריאף ומאי יוזלרי שמרו על משחק צמוד ובדקה ה-19 הראה הלוח 9:8 לטורקיות. לקראת סופה של המחצית הראשונה פתחה היריבה בפער של 4 שערים. עצירה של בר אלבו בשער, צמד שערים של שיר גבזה ושירה ג'רבי, לא הניחו לה לברוח וחתמו את המחצית בתוצאה 16:12.

בפתיחת המחצית השנייה התקשתה הנבחרת לעצור את הטורקיות ובדקה ה-35 הן עלו ליתרון של 7 שערים (17:12). בהמשך, הפגינו שחקניות הנבחרת נחישות רבה על המגרש וצמד שערים של אופיר דהרי, הדיפה של השוערת מעיין עמרם ודקות מצוינות של לירן זגורי, שכבשה 3 שערים, נגסו וצמקו את הפער. כיבושים שהוסיפו נועם קריאף ושיר גבזה שמרו על 4 שערי הפרש (29:25). משחק הגנה חזק של הנבחרת הוביל לאיבודי כדור של היריבה וכיבושים של נועם קריאף ושירה ג'רבי לצד עצירה של בר אלבו בשער, צמקו בדקה ה-54 להפרש של 3 שערים בלבד (30:27). המשחק נחתם עם שערים של אלינור פאשה ושיר גבזה שלא הספיקו לנבחרת כדי לגבור על הטורקיות.


כבשו: שירה ג'רבי 7, שיר גבזה ונועם קריאף 6 כ"א, לירן זגורי 5, אופיר דהרי 3, מאי  יולזרי ואלינור פאשה 1 כ"א.

 
המקשרת נועם קריאף נבחרה למצטיינת המשחק מול נבחרת טורקיה
 

לירן זגורי במשחק מצוין 


הכובשת המובילה של העתודה דירה ג'רבי עולה מעל ההגנה הטורקית 
 רומי טל ושירה ג'רבי בהגנה 

מאי יולזרי מול הגנת נבחרת טורקיה


קפטן נבחרת העתודה המצטיינת השוערת בר אלבו

 
המאמן ראובן יוספולסקי מסכם את האליפות מהצד הישראלי: "הגענו למשחקים עם הרבה ציפיות והבית בו שבוצנו זימן לנו קבוצות השייכות לדרג הראשון ומקיימות פעילות ענפה לאורך כל השנה. ספרד הגיע למשחקים לאחר ששיחקו בשבועיים האחרונים מול נבחרות צרפת, גרמניה, פורטוגל ואף קיימה שני משחקים מול סלובקיה אותה ניצחה והפסידה בפער של עד ארבעה שערים מול שאר הנבחרות".

לגבי המשחק מול נבחרת ספרד אמר יוספולסקי: "המשחק היה קשה מאד וראו פערים גדולים בין הנבחרות, למרות התוצאה בלטה השוערת והקפטנית בר אלבו שאף נבחרה למצטיינת המשחק. למחרת פגשנו את ליטא החזקה וההבדלים הפיזיים בלטו מהרגע הראשון. איבודי כדור רבים וחוסר ריכוז הביאו לבריחה בחצי השני של הנבחרת הליטאית".

על שלב הדירוג הוסיף יוספולסקי: "משחק הדירוג זימן לנו את נבחרת טורקיה, נבחרת מהדרג שלנו, אולי קצת יותר, אבל התמודדנו מולן שווה בשווה. החטאות רבות לא מחויבות המציאות הביאו לפער של 3-4 שערים שנשמר לאורך כל המשחק. עבור הנבחרת היו אלו המשחקים הראשונים מאז 2019 ולמעט משחקי אימון מול נערים ט' של א.ס רמה"ש והפועל ראשל"צ, היא לא קיימה משחקי אימון". 

יוספולסקי מסכם: "זאת הפעם הראשונה שיצא לי לנהל משחק של נבחרת העתודה ולמעשה ללמוד להכיר אותן. אין ספק שיש צורך להעמיק את כמות השחקניות בארץ כי אנו רחוקים מכל הנבחרות ששיחקו פה. רק לסבר את האוזן, בטורקיה יש 3 ליגות נשים ללא ליגת מחוזות חובבנית ובאיטליה, ספרד וסרביה יש אף יותר. זה הזמן להודות לשחקניות על ההקרבה והרצון ואני בטוח שעוד נשמע עליהן רבות.

מבחינתי מצטיינת המשחקים היא הקפטנית והשוערת בר אלבו שלצידה בלטו שירה ג'רבי, שיר גבזה, נועם קריאף (במשחק האחרון) ולירן זגורי. היה יפה לראות את השתלבותן של הנערות רומי טל, מאי יולזרי ואלינור פאשה וזאת הזדמנות לאחל להן ולמאמנים גלעד מאור ואאורה פרידמן בהצלחה בגיאורגיה באליפות אירופה דרג ב' שתערך באוגוסט".

ולסיום מבקש יוספולסקי להודות 
לעוזר המאמן ג'וני אולייניק, מנהלת הקבוצה המסורה תמי סנדיק ולפיזיוטרפיסת הגר בן יוסף.
 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn