YouTube   Twitter   FACEBOOK
 
 
   
 
?????? ??? ??????
 
 
 
 
 
 
"אני בטוח שנעשה עונה טובה יותר משנה שעברה"
אלדר שיקלושי, לשעבר שוער נבחרת ישראל ומכבי ראשל"צ, עשה את אחד המעברים המסקרנים של הקיץ - אל בין קורות השער של מ.כ באר שבע, ההפתעה הנעימה של העונה שעברה. בריאיון הוא מדבר על ההחלטה ללכת לב"ש ולא לרמה"ש, על הנפילה של מכבי ראשל"צ בגמר הפליאוף, ועל השותף לשער שהמריא לצרפת
 
     
  תאריך: 8/5/2019   |   כתב: אלון סגל   |   צילום: חן קלדרון   |   ארכיון ליגות  
     
 

מ.כ באר שבע הייתה בעונה שעברה אחת ההפתעות הנעימות בליגת ווינר, והיא רשמה בעונתה הראשונה בליגה הבכירה גם הישג היסטורי, עם ההעפלה של עולה חדשה למשחקי הפליאוף העליון.

 

בקיץ האחרון, ולמרות היכולת הטובה שהפגין לאורך מרבית העונה השוער גל הרשקוביץ, בבאר שבע הוחלט לבצע שינוי בשער. תחילה המחשבה הייתה על צירוף שוער זר, אבל אז הצליחו בקבוצה להשלים את אחד המהלכים המעניינים של הקיץ עם צירופו של אלדר שיקלושי, שוער מחזיקת גביע המדינה מכבי ראשל"צ ונבחרת ישראל לשעבר.

 

מ.כ באר שבע - רשמה הישג מרשים בעונה שעברה כשהעפילה כעולה חדשה לפליאוף העליון. צילום באדיבות מיינט באר שבע

 

 

שיקלושי עתיר ניסיון, ומי שזכה בתארים במדי מכבי ראשל"צ ומכבי ת"א, אמור לשדרג את עמדת השוער, ועם פתיחת אימוני הקבוצה מבירת הנגב – קיימנו איתנו ראיון לקראת פתיחת העונה.

 

"ברגע שקיבלתי את הודעת השחרור ממכבי ראשל"צ, לא ידעתי מה יקרה, והאמת שנכנסתי לפסימיות מסוימת", משתף שיקלושי בן ה-29, בכנות אופיינית. "אבל באותו יום קיבלתי טלפון מרוני טסלר, היו"ר של באר שבע, והוא אמר לי 'אבנר דרורי רוצה אותך'. לאחר מכן קיבלתי הצעה יפה גם מרמת השרון, אבל איפשהו הרגשתי שנכון לי ללכת לבאר שבע, למשהו חדש שעדיין לא היה לי".

 

שיקלושי מוסיף: "ההתעקשות של אבנר ורוני עזרה לזה לקרות. בשיחות איתם הם אמרו לי שברגע שאחתום הם יחתימו גם זר שלישי לשדה (צירפו את ולדימיר דימטרייביץ' מבני הרצליה – א.ס), וידעתי שזה משהו שייתן לנו עוד עוצמה. תוך כמה ימים ולדה, שהוא זר שהוכיח את עצמו בארץ ויתרום לנו רבות, חתם ושמחתי מאוד, כי הוא גם שחקן הגנה טוב".

 

באר שבע תפתח ב-20 בספטמבר את העונה בליגת ווינר במשחק ביתי מול עירוני רחובות, כשבהמשך היא תתארח בקרית אונו (במחזור השני), ואז מצפים לה סדרה של משחקים גדולים - מול רמה"ש בבית במחזור השלישי, ומול האלופה במחזור הרביעי באשדוד. מפגשים מול הראשוניות - במחזורים 6-7 - תחילה ברמות, ולאחר מכן ב'בית מכבי', והדרבי של הנגב מול דימונה במחזור ה-11.

 

כאמור, המהלך המשמעותי הוא השארה של מרבית שחקני הסגל מהעונה שעברה, כולל צמד הזרים הסרבים, מילוש בואישיץ' וסטפן צ'יריץ'.

 

איך אתה מתרשם מבניית הסגל בבאר שבע?

 

"אני יודע שכרגע עוד עובדים על השלמת הסגל. לא פשוט להביא ישראלים לבאר שבע, אבל יש לנו כמה צעירים שמגיעים מהקבוצות בראשון ואני בטוח שאם נצליח לחבר את זה ונעשה עונה טובה יותר משנה שעברה".

 

שיקלושי במדי מכבי ת"א: קיבלתי הצעה יפה גם מרמת השרון, אבל איפשהו הרגשתי שנכון לי ללכת לבאר שבע, למשהו חדש שעדיין לא היה לי". צילום ארכיון - יועד כהן

 

שיקלושי מבין היטב למה מצפים ממנו: "מהבחינה האישית, אני מקווה להביא את הניסיון שצברתי במהלך השנים, את המנהיגות ואת הדבק לחדר הלבשה, שזה אחד הדברים החשובים בקבוצת ספורט. אני חושב שגם בשביל זה הביאו אותי, ואני מאוד שמח על האמון שנתנו בי, במיוחד אחרי עונה שלא הרבתי לשחק".

 

איך אתה מסכם את העונה של מכבי ראשל"צ, ובכלל כל המהפכה אחרי הפסד האליפות לאשדוד בגמר הפליאוף?

 

"זה הספורט, והוא מאוד דינמי. לפני שלוש שנים לקחנו אליפות נגד כל הסיכויים והתחזיות מול מכבי ת"א, שדרסה את הליגה באותה עונה. בשנה שעברה היינו בצד השני. הכתירו אותנו כדאבליסטים וסיימנו רק עם הגביע לצערי. אני בטוח שמכבי עוד תחזור לגדולתה, גם אם זה לא יקרה השנה. אני בטוח שאריק אלקלעי ועמיר אהרון יעשו עבודה טובה במועדון, ואני מאחל להם הצלחה בעונה הקרובה חוץ מהמשחקים נגד באר שבע".

 

לסיכום, שותפך לשער בעונה שעברה, דן טפר, התקדם בקיץ לליגת המשנה בצרפת. איך המהלך הזה נראה בעינייך?

 

"לגבי דן, אני יכול להגיד שאין מאושר ממני על הצעד שהוא עשה. אני חושב שהוא סופר כישרוני ומתאים לרמות האלה באירופה. לדעתי, זאת רק תחנת ביניים למקומות גדולים יותר. הוא כמו אח קטן ואנחנו בקשר יומיומי, ואני גאה בו מאוד ומאחל לו הצלחה".

 

 

שיקלושי על הנפילה של מכבי ראשל"צ: "זה הספורט, והוא מאוד דינמי. לפני שלוש שנים לקחנו אליפות נגד כל הסיכויים והתחזיות מול מכבי ת"א, שדרסה את הליגה באותה עונה. בשנה שעברה היינו בצד השני. הכתירו אותנו כדאבליסטים וסיימנו רק עם הגביע לצערי. אני בטוח שמכבי עוד תחזור לגדולתה, גם אם זה לא יקרה השנה". צילום ארכיון יועד כהן

 

 
     
 
תגובות גולשים (לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות)      הוסף תגובה
 
 
 
 
הודעות האיגוד
נבחרת ישראל
ספונסרים ונותני חסות
תארים
VIDEO נבחרות והשתלמויות
חוקה טפסים ותקנון
קישורים
צור קשר
כניסה לשופטים
הנהלת ומבנה האיגוד
פרויקט 2024
הדרכה-השתלמויות מאמנים
וידיאו/סטטיסטיקה ליגת ווינר 2017-2018
וידיאו וסטטיסטיקה ליגת ווינר עונת 2018-19


 
 
ספונסרים