איגוד הכדוריד
שיוויון דרמטי בדרבי הנשים

שחקניות מכבי ICL ראשל"צ ניצן דונאי ונלי אמינוב מול אנה לזינסקי ודיאנה צ'רויקובה מהופעל דלתות פנדור ראשל"צ (צילום הדר ואן קולא)

דרבי הנשים סיפק מותחן שנגמר בשוויון 28:28 והציג כדוריד נשים איכותי אותו סיימו הפועל דלתות פנדור ראשל״צ עם 15 נקודות ומכבי ICL ראשל"צ עם 14. 

באהל שם ניצחה מכבי הארזים ר"ג את הפועל קריית אונו (8:39) ובדומה למכבי ICL ראשל"צ, גם הארזים עם 14 נקודות.

בהרצליה גברה בנות הרצליה על א.כ נ"צ (13:40) ועם 11 נקודות, היא נשארת 4 בטבלה ומתרחקת מה-5 בטבלה מ.כ פ"ת, שלה 8 נקודות ואותה תארח הרצליה בשבוע הבא.

דרבי הנשים לא אכזב וסיפק כדוריד נשים משובח שנחתם בתוצאה שוויונית. המחצית הראשונה הייתה של האלופה מכבי ראשל"צ אולם לאורך המחצית השנייה, הצליחה הפועל דלתות פנדור ראשל"צ להדביק את יריבתה העירונית פעמיים ולסיים בשוויון 28:28.

 


תקציר הדרבי הראשוני. שידרו: תמיר ירדן ודורון כזום. ערך: אלון סגל


הפועל דלתות פנדור ראשל"צ - מכבי ICL ראשל"צ 28:28 (15:11) : המשחק נפתח עם עצירות של שוערת מכבי ICL ראשל"צ מליצה רדולוביץ' שנתנה תצוגה יוצאת מן הכלל לאורך כל המשחק. עד הדקה ה-10, התנהלו ההתקפות באופן שוויוני אולם שערים של שירה ג'רבי, ניצן דונאי ועמית איזק, העלו את האורחת בחלקה השני של המחצית ליתרון של 5 שערים (12:7). שחקניות הפועל ראשל"צ לא הצליחו לעצור את שטף המשחק של האורחת הצהובה ושערים של אנה סטורזו'וק וקטיה מלניק לצד עצירות מצוינות של רוית שושן בשער האדום, לא הספיקו להן כדי לצמק את הפער. בדקה האחרונה למחצית, שערים של עמית איזק, בצד הצהוב, ואנה לזינסקי, בצד האדום, הורידו את השחקניות למחצית כשההובלה בידי האלופה מכביICL ראשל"צ. 

שוערת מכבי ICL ראשל"צ מליצה רדולוביץ' (צילום הדר ואן קולא)

למחצית השנייה עלתה המארחת מדויקת ונחושה יותר: סטופים בהגנה ועצירות של רוית שושן בשער פילסו את דרכן של אנה סטורוז׳וק (עם צמד) וולדה קוזמינה (גם עם צמד) לשער והן השיגו, בדקה ה-35, שוויון 15:15. מנגד, שחקניות מכבי לא הורידו קצב ושני כיבושים מה-7 מ', של ניצן דונאי ('36) ושיר גבזה ('37), העלו את האלופה ליתרון של 2 שערים (17:15).  שוערת מכבי ICL ראשל"צ מליצה רדולוביץ' המשיכה לנעול את השער בפני המארחת ושערים של קים לוי ('49) ושירה ג'רבי (מה-7מ') העלו את מכבי ICL ראשל"צ ליתרון שיא של 5 שערים במחצית השנייה (21:16). מהדקה ה-44 למשחק החלה הפועל דלתות פנדור ראשל"צ לבצע מהפך: סדרת עצירות נהדרות של השוערת רוית שושן ושערים של דיאנה צ'רויקובה ('42, '45), צמקו את הפער שפתחה האלופה לשער אחד בלבד (21:20). האלופה לא נשארה חייבת וכיבושים של שירה ג'רבי ושיר גבזה, העלו אותה בדקה ה-47 ליתרון של 3 שערים (23:20).

חלקה האחרון של המחצית היה מותח במיוחד, שערים של דיאנה צ'רויקובה ואנה סטורזו'ק צמקו בדקה ה-51 את הפער לשער אחד (25:24). איבודי כדור של האדומה ומנגד, שער של ניצן דונאי העלו את האלופה ליתרון של 2 שערים (26:24). הדיפות של שתי השוערות משני צידי המגרש ושערים של אנה סטורז'ק ('58) ('59), השיגו שוויון 26:26 אך שירה ג'רבי כבשה מיד והעלתה את מכבי ראשל"צ שוב ליתרון 27:26. מנגד, ולדה קוזמינה השוותה 27:27.

כ-30 שניות לסיום המשחק, הזעיק עידן אהרנוביץ', מאמן מכבי ICL ראשל"צ, פסק זמן. עם החזרה למגרש, כבשה ניצן דונאי וכ-15 שניות לסיום המשחק, לקח מאמן הפועל דלתות פנדור ראשל"צ ג'וני אולייניק פסק זמן אחרון ומיד לאחריו, כבשה אנה סטורזוק שער שוויון כ-10 שניות לסיום המשחק וקבעה שוויון 28:28.

 

שוערת הפועל דלתות פנדור ראשל"צ רוית שושן (צילום הדר ואן קולא)

כבשו במכבי ICL ראשל"צ: ניצן דונאי 9, שירה ג'רבי 8, שיר גבזה 5, עמית איזק 1, נלי אמינוב וקים לוי 1 כ"א.

כבשו בהפועל דלתות פנדור ראשל"צ: אנה סטורז'וק ודיאנה צ'רויקובה 9 כ"א, קטיה מלניק, ולדה קוזמניה ואנה לזינסקי 3 כ"א ואושרי כהן נחום 1.
 
מאמן מכבי ICL ראשל"צ עידן אהרנוביץ': "אחרי ההפסד בסיבוב הראשון באנו להוכיח מי אנחנו. במשחק הקודם הפועל הובילו לאורך כל המשחק ולא הצלחנו לצמצם, הפעם הצלחנו להשיג יתרון משמעותי כמה פעמים אבל הפועל ראשון הצליחו לחזור למשחק מחדש וככה נגמר המשחק. עשינו דרך, השתפרנו מתחילת העונה ואנחנו בדרך לשני משחקים קשים. הסיום קצת צורם אבל זה רק בגלל שהציפיות שלנו מעצמנו גבוהות, גאה בבנות על משחק נהדר". 

מאמן הפועל דלתות פנדור ראשל"צ ג'וני אולייניק: "התקשנו מאד במחצית הראשונה מול השוערת של מכבי ראשל"צ ולא הצלחנו לכבוש שערים ועל כך נענשו מיד מנגד. למרות הקושי וירדת מתח, השחקניות שלי ידעו להתעלות על עצמן ולחזור למשחק מבלי לוותר, כל הכבוד להן על כך. המוטיבציה של הקבוצה טובה, נלמד מהטעיות נתקן ונשתפר להמשך הדרך".

מכבי הארזים ר"ג – הפועל קריית אונו 8:39
כבשו במכבי הארזים ר"ג: שיר וקרט 10, דניאלה דרגוביץ' 8, מאי יולזרי 6, הדר דורנבוסט וטלי בראל 3 כ"א, דור סונגו מאי חרמוני וקרן טפליצקי 2 כ"א, אושר כהן ויורטה זילינסקייט 1 כ"א.

 


הפועל קריית אונו מול מכבי הארזים ר"ג (צילום באדיבות מכבי הארזים ר"ג)

בנות הרצליה – א.כ נ"צ 13:40
 


בנות הרצליה מול  א.כ נ"צ (צילום עומר עיקו)

בשבוע הבא יתקיימו שני מחזורי ליגה: המחזור ה-10 יתפרס על ימי ראשון ושני. ביום ראשון תארח מכבי הארזים ר"ג את א.כ נ"צ, מכבי ICL ראשל"צ את בנות הרצליה וביום שני, תארח מ.כ פ"ת את הפועל דלתות פנדור ראשל"צ. המשחק ה-4 בין הפועל קריית אונו למ.כ חולון יערך ב-3 במרץ.

ביום חמישי יתקיים המחזור ה-11 בליגת הנשים ובמסגרתו תארח מכבי הארזים ר"ג את מכבי ראשל"צ, הפועל דלתות פנדור ראשל"צ את מ.כ חולון, בנות הרצליה את מ.כ פ"ת וא.כ נ"צ את הפועל קריית אונו.
 
 
 

 

ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn