איגוד הכדוריד
"בטוח שנראה עוד שחקנים שמגיעים לצרפת"
צילום: הדר ואן קולא

הליגות הבכירות בצרפת יהוו בעונה הבאה את הבמה המרכזית עבור הליגיונרים הבכירים של הכדוריד הישראלי. יואב למברוזו כבר שם בגדול. אדיר כהן יצטרף לליגה הראשונה לטרמבליי (אם תצליח לשרוד). דניאל מוסינדי יחבור לסראן לוריין, ואליו יחבור השוער דן טפר. ליאור גורמן ימשיך בשארבור (ללא טפר), וחן ליבגוט חתום בוילרבאן.
 
על פי טפר, "אני בטוח שנראה עוד שחקנים שמגיעים לצרפת. סוכנים שולחים לי הודעות לגבי שחקנים בליגה. זה באמת משמח שסוכנים רואים את הכדוריד הישראלי, ורואים שיש שוק של שחקנים מוכשרים. בלי לעשות עין הרע, כל שחקן שבא לפה הוא בינגו, ואם זה יימשך יהיו עוד שחקנים ישראלים שיגיעו לצרפת".
 
טפר מספר שלפני החתימה בסראן, הייתה גם התעניינות של קבוצה בעלת שם בליגה הבכירה, ומדובר בשאמברי. "היא התעניינה, וזה נפל", משתף שוער נבחרת ישראל. "ואני מאוד שמח שהדברים נסגרו עם סראן. זו קבוצה שנמצאת שעה וחצי מפאריז, קבוצה עם משאבים, עם קהל מאוד גדול. מועדון מפואר שיש לו קבוצת נשים שנמצאת בטופ האירופי. בליגה הראשונה כנראה שנשחק באולם של 5000 צופים. קבוצת הגברים שיחקה בליגה הראשונה מספר שנים. הם בנו העונה קבוצה מאוד מעניינת. הם הלכו פחות על שמות, אלא על שחקנים שבדרך לקפיצת המדרגה ויש להם סגל שכולל הרבה שחקנים טובים".
 
ויש עוד עניין אחד. טפר יסיים את עונתו השנייה בשארבור, שעדיין מתחרה על העלייה מול...סראן: "כן, אנחנו מתמודדים איתם על העלייה, ויש לנו עוד משחק נגדם. אני אשחק בצורה הכי מקצועית שיש. כל מי שמכיר אותי בארץ ובצרפת, מקצוענות ומחויבות לקבוצה והרצון לנצח הוא במקום הראשון. העונה המחויבות שלי היא רק לשארבור, ואני לא שוכח מי נתן לי את ההזדמנות והבמה לשחק כאן בצרפת. יש לי כעסים על דברים שקרו, אבל אני אף פעם לא אשכח מה הם נתנו עבורי, והלוואי וגם שארבור וגם סראן יעפילו לליגה הבכירה".
 
אתה משחק יחד עם ליאור גורמן, ובעונה הבאה זה יקרה עם דניאל מוסינדי. מעבר לעניין של שני ישראלים בקבוצה אחת, איך אתה רואה את ההשתלבות של מוסינדי בכדוריד הצרפתי?
 
"אני מצפה לשחק איתו, ושמח שהוא מצטרף. הוא שחקן סופר מוכשר. הכדוריד שלו מאוד מתאים לסגנון בצרפת. בטוח שיהיה כיף".

טפר מסכם: "הציפיות שלי הן להמשיך בהתקדמות בתקווה בליגה הבכירה. המועדון רוצה לעלות ולהתברג בליגה הראשונה, ולתקוע יתד. אנחנו רואים גם את ההחתמות שהם עושים, מלבדי ומלבד מוסינדי. הם לקחו את שחקן ההגנה הטוב בליגה השנייה מננסי, ועוד מקשר שמאלי משם. אם הם יעלו הם יחתימו שחקנים בעלי רזומה מרשים, שמשנים קבוצה".


 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn