איגוד הכדוריד
"אשדוד מהווה אתגר שעוד לא חוויתי"
צילום: הדר ואן קולא

הפועל אשדוד ביצעה לאחרונה מספר מהלכים משמעותיים. מצד אחד – יותם טל עזב והצטרף למכבי דימונה, ומהאחר – הגיעו הצירופים של רם טורקניץ, והשבוע זה של שחר לוין. ללא ספק מדובר בשדרוג (שיחד עם חזרתו של אורי גז המוכשר מפרויקט נבחרת הנוער בפורטוגל), שצפוי להעניק יותר יציבות ואיכות להמשך העונה של אשדוד, ששמה לעצמה למטרה לזכות בתארים.

בעוד טורקניץ חזר מהליגה השבדית, וכבר השתלב היטב בקבוצה, לוין "חוזר" מהפוגה שנמשכה כמעט שנה. "בגדול אחרי שעזבתי את נס ציונה עם פרוץ משבר הקורונה, החלטתי שאני מעדיף להתמקד בלימודים", מבהיר לוין. "קצת הייתי שבע מהענף, ומכל ההתנהלות. אני בשנה האחרונה ללימודי המשפטים, ורציתי להשקיע ולהרחיב את הפרויקטים שאני עושה באקדמיה".

בתקופה הזו, רמה"ש בדקה את האפשרות לצרפו, בעקבות אפשרות שגיל פומרנץ יעזוב ויצטרף לקבוצה מהבונדסליגה הגרמנית, אבל כשזה לא קרה – והוא דחה פניות מבאר שבע ומדימונה – אשדוד נכנסה לתמונה: "לאורך העונה פנו אליי מספר קבוצות, אבל רובן קבוצות שישחקו בפלייאוף התחתון ומחפשות חיזוק על מנת להישאר בליגה. החלטתי עם עצמי שזה לא האתגר שאני מחפש, וכמו שאמרתי, העדפתי להתמקד בלימודים.

"כשהגיעה ההצעה מאשדוד, ראיתי בה אתגר חדש שעוד לא חוויתי - התמודדות על תואר. יש לי הרבה חברים בקבוצה, וזה הקל על ההחלטה. אומנם הלו"ז בלימודים לא השתנה ונשאר צפוף ולחוץ, אבל החלטתי שאני מוכן לעשות את המאמץ לטובת האתגר וגם האפשרות להמשיך בקבוצה בשנה הבאה. כמובן שהמטרה היא זכייה בתארים, בשביל זה הביאו אותי".

לוין סומן לפני מספר שנים כאחד מהכישרונות העולים בענף. לצד יכולת טובה שהציג בנבחרות הצעירות, הוא סיפק מספר עונות טובות בהן היה סקורר משמעותי בנס ציונה ובעירוני רחובות שבה צמח. בפן הזה, מסקרן לשמוע איך הוא רואה את התהליך שקורה ברחובות – מצד אחד גידול ופיתוח של כישרונות על בענף, ומהשני העובדה שהם פורשים כנפיים ולא מובילים את רחובות חזרה לצמרת הכדוריד. די להביט ברשימה חלקית של השנים האחרונות, שכוללת את לוין עצמו, יואב למברוזו, יונתן דיין, שניר נציה, שיצאו לשחק באירופה, ואליהם מצטרף עכשיו גם נדב כהן (ארבעת האחרונים עברו גם דרך פרויקט נבחרת הנוער). אפשר להוסיף את דוראל בן סעדון, כישרון נוסף שעבר בקיץ לבאר שבע.

"לעניין של רחובות - קשה באמת לשים את האצבע על הנקודה הבעייתית. אני חושב שבעיקר, כמו רוב הענף, הבעיה היא התקציב הנמוך. הכסף מהעירייה לא מספיק, והחשיפה לא מעניקה לספונסרים תמריץ להיכנס לענף", הוא מדגיש. "בסוף אם אתה מגדל שחקנים מוכשרים, שחקני נבחרת לצורך העניין, הם מצפים להיות מתוגמלים בהתאם. לקבוצה כמו רחובות, אין את היכולת להחזיק 4-3 שחקנים כאלה.

לוין מסכם: "נגמרו הימים שבהם אפשר להחזיק "שחקני בית" בתמורה לסכומים מגוחכים. היום ברור לכולם מי השחקנים המובילים, וגם הצרכים של השחקנים השתנו ולכן הסכומים שדורשים עלו -ובצדק. מנגד עדיין מנגנון השחרור של השחקנים הוא בעייתי, ובסוף שני הצדדים יוצאים נפסדים כאשר שחקן נכנס להסגר".

 

לוין במדי עירוני רחובות. צילום ארכיון דוד פליגל
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn