איגוד הכדוריד
מנהיגות בין הקורות
גאיה בן זיקרי (מימין) ורוית שושן

הסיבוב הראשון בליגת אתנה לנשים נחתם וכעת 8 קבוצות הליגה מתכוננת לפתיחת הסיבוב השני שיקבע מי יהיו 4 מוליכות הטבלה שיזכו בכרטיס המיוחל לפלייאוף.

הדרך אותן עושות הקבוצות במהלך העונה מורכבת מהרבה עבודה קשה ומאומצת מאחורי הקלעים הכוללת השקעה יום יומית של השחקניות וסגלי הקבוצות. גיבושן של שחקניות הקבוצה והחיבור על המגרש הם אחריות שלא פעם מוטלת על קפטן הקבוצה.

עם ההכנות לקראת הסיבוב השני בליגת אתנה, אנחנו עורכים היכרות עם המנהיגות של קבוצות ליגת אתנה ולומדים מהן על דרכן בכדוריד הנשים בארץ.

את מסע ההיכרות פותחות רוית שושן, שוערת הפועל דלתות פנדור ראשל"צ והקפטן הוותיקה ביותר בכדוריד הנשים הישראלי וגאיה בן זיקרי, שוערת מ.כ יובלים חולון והקפטן הצעירה ביותר בליגת אתנה בכדוריד וביחד, שתי השוערות המוכשרות מציגות מנהיגות מבין הקורות. 
 
שוערת וקפטן הפועל דלתות פנדור ראשל"צ רוית שושן (1.61).

זו אני: רוית, אימא לשני ילדים, משחקת כדוריד כבר 25 שנים ואת כולן, במועדון הבית שלי הפועל ראשל"צ, בנוסף, הייתי שוערת נבחרת ישראל.

המוטו והשאיפות: "אף פעם לא להוריד את הראש, להמשיך להאמין במיוחד ברגעים הקשים. כל קבוצה צריכה שחקנית שתאמין בה ותסחוב אחריה את שאר השחקניות" .

משמעות הכדוריד בחיי: "הכדוריד עבורי הוא סוג של התמכרות, מי שלא נמצא בענף שלנו לעולם לא יצליח להבין עד כמה הוא ממכר. גם כשהגוף כבר מאותת לך להפסיק, הלב והראש לא יכולים לדמיין חיים ללא הכדוריד".

עצה לשחקניות בתחילת דרכן: "תיהנו מהמשחק, מהחברות והלחימה המשותפת על המגרש למען מטרה קולקטיבית. תשקיעו ברצון לנצח ופשוט תיהנו ממה שאתן עושות, מההשקעה ומכל הדברים הנפלאים והנלווים שהמשחק הנהדר הזה נותן לכן בחזרה" .

שוערת וקפטן מ.כ יובלים חולון גאיה בן זיקרי, בת 20 (1.69).

זו אני: אני משחקת כדוריד 11 שנים ואת כולן העברתי במועדון הבית שלי מ.כ יובלים חולון. התחלתי  לשחק כדוריד בבית הספר היסודי אבל לשער הגעתי רק בגיל 14. הצטרפתי לנבחרת ישראל סגל אתנה כנערה והיום אני משחקת בנבחרת הנשים. במסגרת נבחרות ישראל, השתתפתי בשתי אליפויות אירופה (עם נבחרת הנערות והעתודה), ולקחתי חלק במוקדמות אליפות העולם לנשים בקוסובו ויוון.

מוטו ושאיפות: "עבודה קשה מביאה לתוצאות והישגים. השאיפה הכי גדולה שלי היא לצאת לאירופה ולחוות כדוריד ברמה גבוהה ומקצועית יותר. אני רוצה תמיד להשתפר כשחקנית ושואפת להגיע לגרסה הכי טובה של עצמי."

משמעות הכדוריד בחיי: "הכדוריד זו המסגרת שעיצבה אותי הכי הרבה כבן אדם ודרכו למדתי לשאוף גבוה ולעבוד קשה. הכרתי הרבה מאוד אנשים וחברות לחיים, דברים שלא הייתי מוצאת ומקבלת בשום מקום אחר. הכדוריד הוא כרגע מרכז השגרה והחיים שלי, גם כספורטאית מצטיינת בצבא אני משקיעה את רוב הזמן שלי באימונים ובשיפור השגרה שלי."

עצה לשחקניות בתחילת דרכן: "בסוף זה משתלם ואפשר להגיע למקומות שקשה להאמין שתגיעי ללא הכדוריד".
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn