איגוד הכדוריד
"חלום להביא תואר למועדון הבית שלי"
צילום: יותם בוני, רמה"ש

"אנחנו פחות מתמקדים ב-11 הניצחונות, גם אם יגיעו תקופות או משחקים פחות טובים - העיקר הוא להישאר מאוחדים כקבוצה. זו לא קלישאה, כי קבוצה בסופו של דבר נמדדת לא רק ברגעים שמצליחים אלה גם ברגעים הפחות טובים".
 
תשפטו אם זו קלישאה, אבל דניאל שקלים, הקפטן של רמה"ש (ונבחרת ישראל) דבק בדברים. אנחנו כמובן לא יכולים להתעלם, רמה"ש – זו שפותחת בשנים האחרונות רע עונה ולבסוף לא עומדת במטרות שהציבה לעצמה, נראית נהדר. זה לא רק 11 ניצחונות, כולל על כל אלו שמועמדות להיאבק מולה על האליפות – זו גם היכולת המשכנעת (רמה"ש עומדת על ממוצע הבקעה מרשים של 33.6 שערים למשחק, לעומת 28 שהיא סופגת)
, ובהחלט ניתן להדגיש – אופי לקחת משחקים שהיו יכולים להסתיים בהפסד, כמו מול אשדוד או בקרית מוצקין.
 
"אנחנו חושבים על כל משחק לגופו, מנתחים ומגיעים הכי מוכנים שיש. אסף לוי מכין ומשאיר אותנו דרוכים וממוקדים במטרה, וכך אני מאמין שנמשיך ונתקדם ונתפתח כקבוצה, ככל שהעונה תתקדם", מוסיף שקלים, שכאחד שגדל ברמת השרון, ועבר בה כמה עונות – יודע שבסופו של דבר הקבוצה תישפט לא רק על הדרך, אלא בקו הסיום. האם תביא תואר היסטורי.

 

השורה הסטטיסטית של שקלים עומדת מתחילת העונה על 36 שערים מ-46 ניסיונות, כאשר את 15 השערים הראשונים שהוא הבקיע היו במאה אחוזים. תוסיפו לזה את האסיסטים, וכמובן העבודה הקשה והמרפקים בהגנה ובהתקפה, וכפי שציינו - מנהיגות.
צילום: עודד קרני, רמה"ש
 
"החלום שלי הוא להביא תואר למועדון הבית שלי. אני מקווה שנמשיך את ההתקדמות והחיבור בנינו, כמו שעד עכשיו הוכחנו שאנחנו חזקים מאוד ביחד ובעזרת עבודה קשה נמשיך להצליח. הליגה עוד ארוכה, ויש עוד משחקים גדולים וקשים לפנינו. כמי שחווה את זה גם מהצד השני, הפועל ומכבי ראשון נלחמות תמיד עד הסוף. אשדוד קבוצה חזקה מאוד כך שיש עוד דרך לעבור ובעיקר לעבוד קשה ולהאמין".
 
מה בתכלס השינוי ברמה"ש של העונה?
 
"השינוי הכי גדול מגיע משני כיוונים, הראשון זה המרקם החברתי שנבנה. אנחנו חברים טובים גם מחוץ למגרש. אנחנו שמחים להגיע לאימון ונהנים ביחד. מצד שני, כולם מבינים שכאשר עולים לאימון – אנחנו מחוייבים לעבודה קשה ולהיות ממוקדים במטרה ובהתקדמות של הקבוצה. אז הפרגון והתמיכה אחד בשני, גם בטוב וגם ברע, זה משהו מאוד שתורם להצלחה, והפן השני הוא המנטלי: אנחנו עובדים מתחילת העונה, גם באופן אישי וגם קבוצתי, עם מאמן מנטלי - ארז לב, שמשפיע על השחקנים מאוד ואפשר לראות את התוצאות ישרות במשחקים ובאימונים".
 
כשחקן מנוסה ומנהיג בקבוצה, איך אתה מנתח את הפן המקצועי?
 
"מלבד מה שציינתי לגבי אסף לוי, אין ספק שיש שחקנים בקבוצה שהתקדמו מאוד השנה והתוצאות באות לידי ביטוי במגרש. אם זה מילאן פאבלוביץ', שפשוט מצוין גם בהגנה וגם בהתקפה, ואפשר לסמוך עליו בכל מצב. דרקו ארסיץ' וסטפן טרזיץ' התחברו אלינו מיד, מבחינה חברתית ומקצועית, ואפשר לראות שמדובר בזרים שתורמים לנו רבות. גיל פומרנץ הוא פשוט 'באנקר' בעמדת הפינה. יוסי אפו שחזר מפציעה - חיזק לנו משמעותית את ההגנה, והשילוב בנינו הוא מצוין ומוכיח את עצמו.
 
"עדן ג'ינג'י ואופיר כהן מרכזים את המשחק בצורה מצוינת, ולא פחות חשוב הם גם משמעותיים מאוד בהגנה. עוד נקודה שמאוד בולטת זו ההתקדמות של הצעירים, של עמית מוטולה, של נדב חביב ושל אלון אוברמן. הם עובדים קשה באימונים, מקבלים את הצ’אנס ולוקחים אותו בשתי ידיים. הם מביאים תוצאות, ובשביל לקחת תואר צריך עומק בקבוצה. צריך שכל השחקנים יהיו שותפים, גם אם זה מהספסל, והשנה לרמה"ש יש את העומק הזה שעוזר ומרים את כולנו".

ה-11 של רמת השרון
 


 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn