איגוד הכדוריד
ניצחון יוקרתי לאלופת הנשים מכבי ICL ראשל"צ
שוערת מכבי ICL ראשל"צ מיליצה רדולוביץ מול אריאל זהבי (צילום הדר ואן קולא)

האלופה מכבי ICL ראשל"צ עשתה קמבאק נהדר והשיגה ניצחון יוקרתי וחשוב על מכבי הארזים ר"ג שספגה הפסד ראשון העונה.

האלופה נראתה הערב מצוין ו-3 הנקודות שלזכותה ממקמות אותה 5 בטבלה. מכבי הארזים ר"ג, עם 6 נקודות, ספגה הפסד ראשון העונה אך נותרה 2 בטבלה.


הפועל דלתות פנדור ראשל"צ גברה על מ.כ יובלים חולון וממשיכה להוליך את הטבלה כשהיא במאזן ניצחונות מושלם ועם 8 נקודות.

בנות הרצליה לקחה 2 נקודות חשובות וטיפסה למקום ה-3 בטבלה כשלה 5 נקודות.

הפועל קריית אונו לקחה את 2 הנקודות הראשונות שלה לאחר שניצחה את א.כ נ"צ שנותרה ללא נקודות ביחד עם מ.כ יובלים חולון, שלה משחק חסר מול הפועל קריית אונו. 


מכבי ראשל"צ – מכבי הארזים ר"ג 26:31  (14:17)  : חלקה הראשון של המחצית הראשונה התנהל באופן צמוד אבל חסימה של נלי אמינוב בהגנה שלחה את שיר גבזה למתפרצת והיא העלתה את קבוצתה לראשונה במשחק ליתרון (4:5). מנגד, השוותה שיר וקרט אבל שערים של קים לוי ועמית איזק העלו בדקה ה-12 את הראשונית ליתרון של 2 שערים (5:7). משחק נחוש של קפטן מכבי הארזים ר"ג שיר וקרט, שלא נתנה להגנת האלופה לעצור אותה, לא הניח לראשונית לברוח אבל החטאות של ארזים וזריקה מה-7 מ' של ניצן דונאי, חתמו את המחצית ביתרון של 3 שערים לאלופה.

בפתיחתה של המחצית השנייה, שני כיבושים של קפטן מכבי ICL ראשל"צ ניצן דונאי (5') העלו את קבוצתה ליתרון שיא של 4 שערים (16:20). מנגד, שערים של עמית גואטה, יורטה זילינסקייט ושיר וקרט לא הספיקו. שוערת מכבי ICL ראשל"צ מיליצה רדולוביץ' נעלה את השער בפני ארזים למשך 10 דקות, במהלכן פתחה מכבי ICL ראשל"צ בריצה של 5:0 . בדקה ה-13 שער של שירה ג'רבי פתח פער שיא של 7 שערים לטובת הראשונית (19:26). עצירה של שוערת ארזים הצעירה מעיין עמרם וכיבושים של הדר דורנבוסט, ויקה גרזובסקי, דניאלה דרגוביץ' ומאי יוזלרי לא הספיקו לארזים כדי לצמק את ההפרש והמשחק נחתם בשער של עמית איזק שקבעה 26:31.

כבשו במכבי ICL ראשל"צ: ניצן דונאי 11, שירה ג'רבי 9, עמית איזק 6, שיר גבזה וקים לוי 2 ועדי בן יעקב 1. 

כבשו במכבי הארזים ר"ג: שיר וקרט 12, דניאלה דרגוביץ' ויורטה זילינסקייט 4 כ"א, הדר דורנבוסט וויקה גרזובסקי 2 כ"א, אושר כהן ומאי יולזרי 1 כ"א. 

מאמן מכבי ICL ראשל"צ עידן אהרנוביץ': "השוערת שלנו הייתה מצוינת, בהגנה על שיר אנחנו צריכים עדיין להשתפר, בסך הכל משחק בו העלנו את הרמה שלנו. מבחינת החטאות היו לנו אחוזים טובים, גם מבחינת איבודי כדור וזה בהחלט נותן ביטחון להמשך".

מאמן מכבי הארזים ר"ג ניב וינטורב: "אנחנו צריכים להרים את הראש, עשינו הכל נכון עד לזריקה, ידענו מה הם יעשו מבחינה הגנתית, יצרנו מצבים ולצערי החטאנו יותר מידי, נרים את הראש, נעבוד, נגיע למשחק הבא ונקווה לטוב"

קישור למשחק שהועבר בשידור ישיר בערוץ היוטיוב של איגוד הכדוריד ע"י השדרן תמיר ירדן והפרשן דורון כזום:מ.כ יובלים חולון – הפועל דלתות פנדור ראשל"צ 29:22 (12:10) : המשחק בין מ.כ יובלים חולון להפועל דלתות פנדור ראשל״צ התאפיין בהחטאות ואי דיוקים של שתי הקבוצות אלא שההחטאות של מ.כ יובלים חולון מה-7 מטר ועצירות של השוערות האדומות רוית שושן ודניאל בורנובסקי, עלו לחולונית ביוקר. המחצית הראשונה נפתחה בשער של מ.כ יובלים חולון אותו השוותה הפועל דלתות פנדור ראשל״צ רק בדקה ה-5 (1:1) ולמרות שהיא עלתה ליתרון יציב של 2-3 שערים, הצליחה מ.כ חולון להשוות (9:9) ואף לעלות ליתרון של שער אחד (9:10) בחלקה השני של המחצית. לקראת סופה של המחצית, פתחה הראשונית בריצת 3:0 שקבעה את תוצאת סיום המחצית 10:12. בחלקו השני של המשחק, למרות פייט של שחקניות מ.כ יובלים חולון, עלתה הפועל ראשון ליתרון של 5 שערים ואף על פי שהיריבה מחולון צמקה בכל פעם לפער של 2-3 שערים, סוף המחצית הייתה של הראשוניות שהכתיבו קצב משחק מהיר בעזרתו ברחו ליריבה ולא אפשרו לה להדביק את הפער.

הבקיעו להפועל דלתות פנדור ראשל"צ: קטיה מלניק 9, אושרי נחום כהן 8, אנה סטורזו׳ק 5, דיאנה צ׳רויקובה 4 וניקול צביון 3
.
מ.כ יובלים חולון מול הפועל דלתות פנדור ראשל"צ (צילום אייל טיחובר)

הפועל קריית אונו – א.כ נ"צ 25:26 (16:15) : א.כ נ"צ פתחה היטב את המחצית הראשונה ולמרות שישחקה דקות רבות כשהיא בחיסרון מספרי והפועל קריית אונו השיגה שוויון, נלחמה נ"צ ושמרה על ההובלה לצידה כשחתמה את המחצית ביתרון של שער אחד. במהלך המחצית השנייה לקחו שחקניות הפועל קריית אונו את שחקנית (ומאמנת) א.כ נ"צ קרן בן הרוש לשמירה אישית ובמקביל, ניצלה הפועל קריית אונו את יתרונה המספרי ועלתה ליתרון. בהתקפה האחרונה במשחק לא הגיעה נ"צ למצב נוח כדי להשוות והמשחק נחתם בניצחון המארחת.

כבשו בא.כ נ"צ: קרן בן הרוש 12, ענבל צרפתי 5, מאיה קור 4, מלאני חורב 3, שחר מאור 1.

מ.כ פ"ת – בנות הרצליה 33:26 (14:12): המשחק התחיל בגישושים ואת השער הראשון כבשה בנות הרצליה, 
שהובילה לאורך רב המחצית, רק בדקה ה-6. מנגד, המארחת, מ.כ פ"ת, נתנה פייט על המגרש ולא הניחה להרצליה לברוח. בדקה ה-21 השיגה פ"ת שוויון 10:10 ובדקה ה-27, היא אף עלתה ליתרון לראשונה במשחק (10:11). למחצית השנייה עלתה בנות הרצליה מפוקסת יותר והכתיבה קצב משחק מהיר לצד הגנה חזקה והתקפות מדויקות שסייעו לה לפתוח בפער על המארחת שהתקשתה לעמוד בקצב.

מבקיעות בבנות הרצליה: מור שאול 9, יעל שוהם 6, דנה אפלבוים וטל ורול 5 כ"א שרון אקלר 4, שרון בן שושן ודנה רומנו 2 כ"א.

מבקיעות במ.כ פ"ת: נטלי ברטו 8, ג'ולי בונצ'יק 7, ויקטוריה רומאק ושיר בן ציון 4 כ"א, ניקול פדלון 2 ואור כהן 1.

מ.כ פ"ת מול בנות הרצליה (צילום שרון רז)

עודד נאמן מאמן בנות הרצליה: "משחק צמוד בחצי הראשון. פ"ת קבוצה מאומנת וטובה מאד. התקשנו מאד, בתחילת החצי השני עשינו את הקוואצ׳ ההגנתי הנדרש".

אורטל סלם מאמנת מ. כ פ"ת: "המשחק התחיל טוב ואיפשהו כבר במחצית השנייה התחלנו לא טוב והרצליה ניצלה את זה לטובתה והעלתה את ההפרש. הצלחנו לצמצם אבל בסוף ידה של הרצליה הייתה על העליונה. פ"ת היא קבוצה חדשה בה משחקות שחקניות עם הרבה ותק לצד שחקניות צעירות ואני אמינה שלאט לאט נדע להתחבר ולהגיע עם יותר ביטחון ואף לנצח."

בשבוע הבא, במחזור ה-5 בליגת הנשים, תארח מכבי הארזים ר״ג את מ. כ פ״ת, הפועל דלתות  פנדור ראשל"צ את הפועל קריית אונו, בנות הרצליה את מ.כ יובלים חולון וא.כ נ"צ את מכבי ראשל"צ.
 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn