איגוד הכדוריד
מותחן חנוכה במחזור ה-3 בליגת הנשים
התקפת האלופה מכבי ICL ראשל"צ מול הגנת בנות הרצליה (צילום שרון רז)

ליגת הנשים הלאומית שבה מפגרת הנבחרת היישר לטקס הדלקת נר ראשון של חנוכה ולמחזור ה-3 שסיפק, במשחק המרכזי בין בנות הרצליה לאלופה מכבי ICL ראשל"צ, דרמה מותחת וכדוריד נשים איכותי שנחתם בשוויון 27:27. מכבי ICL ראשל"צ ובנות הרצליה מדורגת כעת במקום ה-4 וה-5 בטבלה עם 3 נקודות כל אחת.

 לצפייה במשחק (שהעבירו השדרן תמיר ירדן והפרשן דורון כזום) מוזמנים לקישור הבא:


הפועל דלתות פנדור ראשל"צ נותרה מושלמת בראש טבלת ליגת הנשים (עם 6 נקודות) לאחר שגברה על מ.כ פ"ת (שנותרה עם 4 נקודות). במהלך המחצית הראשונה לא הצליחה המארחת לברוח ליריבה מפ"ת שנתנה פייט בהגנה ומנגד, הצליחה להכניע את שערה של הראשנית שביצעה את המהפך במהלך המחצית השנייה אליה שבה מדויקת ומהירה יותר.

מכבי הארזים ר"ג, נותרה גם היא מושלמת עם 6 נקודות, לאחר שלא התקשתה הערב מול א.כ נ"צ שנותרה ללא נקודות.
 
בנות הרצליה – מכבי ICL ראשל"צ 27:27 (11:16) : לאורך המחצית הראשונה ראינו משחק צמוד ושקול בין שתי הקבוצות ואף על פי שאת השער הראשון כבשה דנה אפלבוים עבור בנות הרצליה, שירה ג'רבי ממכבי ICL ראשל"צ השוותה מנגד. המחצית המשיכה להתנהל באופן צמוד והשוערות, שירי בן יוסף בשער הרצליה ומיליצה רדולוביץ' בשער מכבי ICL ראשל"צ, הפגינו יכולת נהדרת בין הקורות והכתיבו משחק שקול. לקראת סופה של המחצית הראשונה, החלה בנות הרצליה לפתוח ביתרון על האלופה בזכות כיבושים של יוליה גרוס, שרון אקלר ויעל שוהם.

המחצית השנייה נפתחה עם שער של שרון בן שושן מבנות הרצליה שהעלתה את קבוצתה לפער שיא של 6 שערים (11:17). מנגד, שוערת מכבי ראשל"צ
מיליצה רדולוביץ' עם יכולת נהדרת בשער, הדפה זריקה מה-7 מ' ובהתקפה לאחר מכן, ספיקה צמד עצירות שהותירו את מכבי ICL ראשל"צ במשחק. בדקות הבאות, לקחה על עצמה קפטן האלופה ניצן דונאי לנגוס בפער שפתחה היריבה ושערים שלה ושל נלי אמינוב צימקו אותו ל-2 שערים (17:19). איבודי כדור של בנות הרצליה הובילו את קים לוי, שירה ג'רבי ועדי בן יעקב להשיג שוויון 20:20 בדקה ה-45 למשחק ובדקה ה-48 העלתה ניצן דונאי את האלופה ליתרון לראשונה במחצית (21:20). בנות הרצליה לא ויתרה ושערים של שרון אקלר ויעל שוהם העלו אותה שוב ליתרון בדקה ה-54. הדקות האחרונות של המשחק היו מותחות במיוחד, שירה ג'רבי ושיר גבזה העבירו את היתרון לצד הראשוני (25:24) ומנגד ניקול רייזטה השוותה עבור בנות הרצליה 25:25. ניצן דונאי כבשה את שער יתרון (ואחרון) עבור האלופה ומנגד, שניות לשריקת הסיום ולאחר שלקח מאמן בנות הרצליה עודד נאמן פסק זמן, כבשה שרון אקלר מאסיסט של ניקול רייזטה וקבעה שוויון 27:27.

כבשו בבנות הרצליה: שרון אקלר 9, יעל שוהם 6, שרון בן שושן 5, דנה אפלבוים וטל ורול 2 כ"א ומור שאול, ניקול רייזטה ויוליה גרוס 1 כ"א.

כבשו במכבי ICL ראשל"צ: ניתן דונאי 11, שירה ג'רבי 5, שיר גבזה 4, קים לוי ועדי בן יעקב 3 כ,א, ונלי אמינוב 1.

עודד נאמן מאמן בנות הרצליה: "היה משחק טוב בסך הכל. חצי ראשון היינו טובות יותר חצי שני מכבי וחלוקת הנקודות מאכזבת וצודקת. תענוג וגאווה גדולה לשתף את בנות המחלקה הצעירות והשילוב עם הבוגרות הצעירות יוצר תלכיד שרק צריך זמן ורצף אימונים ומשחקים בכדי להצליח. תודה למכבי ראשון על המשחק וחג שמח לכולם מבנות הרצליה".

עידן אהרנוביץ' מאמן מכבי ICL ראשל"צ: "משחק מותח ומרתק שחבל שלא שודר בערוץ הספורט. משחק שני של הקבוצה שלא מצליחה להתרכז בהגנה על מנת להתחזק בהתקפה. הנקודה החיובית מבחינתנו היא שהצלחנו לספק דקות טובות בחצי השני ולהחזיר את השליטה אלינו. הליגה נראית שוויונית מאוד השנה ורבעית הצמרת תתמודד לדעתי עד לסוף הליגה על המיקומים. נקודה חיובית מבחינתנו היא השוערת מיליצה שהציגה משחק מצוין".
 
טקס הדלקת נר ראשון של חנוכה בבנות הרצליה (צילום שרון רז)
 
הפועל דלתות פנדור ראשל"צ מ.כ פ"ת 17:31 (11:14) : מ.כ פ"ת פתחה היטב את המשחק ובמהלך המחצית הראשונה לא הניחה למארחת לברוח. שערים של ג'ולי בונצוק ונטלי ברטו השוו את התוצאה 8:8 בדקה ה-20 אולם מנגד, שני שערים של שחקנית הפועל דלתות פנדור ראשל"צ דיאנה צ'רויקובה העלו את המארחת שוב ליתרון אותו צמקה שיר בן ציון (11:12). בפתיחת המחצית השנייה, נעלה דניאל בורנובסנקי, שוערת הפועל דלתות פנדור ראשל"צ, את השער למשך 11 דקות תמימות במהלכן שערים של קטיה מלניק, אושרי נחום כהן, דיאנה צ'רויקובה ואניה לזינסקי העלו את המארחת ליתרון של 10 שערים (11:21). יכולת נהדרת והדיפות של שוערת פ"ת אלינור קציר לצד שערים של נטלי ברטו ויעל שילדרמן לא הספיקו והמשחק נחתם בשער של הראשונית אותו כבשה שלי גונן שקבעה 17:31.
 

שוערת מ.כ פ"ת אלינור קציר הצטיינה בשער (צילום הדר ואן קולא)
 
כבשו בהפועל דלתות פנדור ראשל"צ: דיאנה צ׳רויקובה 12, אניה לסינסקי 8, ולדה קוסמינה וקטיה מלניק 4 כ״א, אושרי נחום כהן 2 ושלי גונן 1.
 
כבשו במ.כ פ"ת: נטלי ברטו 5, שיר בן ציון 3, קורל אראמי וג'ולי בונציק 2 כ"א, ניקול פדלון, ויקטוריה רומאק, שובל טוויטו, יעל שילדרמן והדס קטנוב 1 כ"א.

 אורטל סלם מאמנת מ.כ פ"ת: "פתחנו טוב את המשחק והצלחנו לשמור על שחקניות הפועל ראשון בתוצאה נמוכה מאוד 14:11. לצערי במחצית השנייה, הניסיון של שחקניות הפועל והיכולת שלנו הכריע את המשחק. אני גאה בבנות שלי על רוח הלחימה במשחק, אנחנו נלמד מהטעויות ונתכונן למשחק הבא".

 

טקס הדלקת נרות בהפועל ראשל"צ (צילום הדר ואן קולא)
 
א.כ נ"צ – מכבי הארזים ר"ג 37:14 (18:8): הקבוצות הגיעו למשחק באווירת חג החנוכה וערכו טקס הדלקת נרות. א.כ נ"צ פתחה טוב את המשחק והלוח הראה 2:2. במהלך המחצית עלתה מכבי הארזים ר"ג ליתרון אותו הגדילה במהלך המחצית. שוערת א.כ נ"צ נעמה זליג הפגינה יכולת טובה בשער.
 
מאמן מכבי הארזים ר"ג ניב וינטרוב: "המשחק הסתיים והראש כבר בשבוע הבא למשחק מול מכבי ראשון, שבוודאי יבואו למשחק מולנו על מנת להוכיח שאסור עדיין להספיד אותן".

 
א.כ נ"צ ומכבי הארזים ר"ג

בשבוע הבא יערך המחזור ה-4 בליגת הנשים במסגרתו תארחנה מ.כ יובלים חולון את הפועל דלתות פנדור ראשל"צ, מ.כ פ"ת את בנות הרצליה, מכבי ICL ראשל"צ את מכבי הארזים ר"ג והפועל קריית אונו את א.כ נ"צ. 

 
 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn