איגוד הכדוריד
הדרג הניהולי - גילעד נתן, לייבוביץ ושרצר

אחרי שערכנו בשבועות האחרונים היכרות עם השחקנים, עם צוות המאמנים בראשות דביר גולדשטיין, ואנשי המקצוע במגוון תחומים שתרמו לפרויקט, אנחנו משלימים את סדרת הכתבות עם הדרג הניהולי. אלו שתרמו רבות להצלחתו ולעצם הוצאתו לדרך בתקופה המורכבת בימי הקורונה, ולקיימו לראשונה בפורטוגל אחרי מספר שנים בגרמניה. בשיתוף פעולה כמובן עם המנהל המקצועי של האיגוד, רולאנדו פרייטאס הפורטוגלי.

השלב הראשון והעיקרי בפרויקט הסתיים עם חזרת השחקנים לארץ, וכעת הם עומלים להפיק חלק נוסף שיכלול סדרת משחקי אימון, ככל הנראה בחו"ל, החל מסוף החודש. תכירו את פיני לייבוביץ' האחראי מטעם הוועדה המקצועית באיגוד על הפרויקט, את גילעד נתן מנהל הפרויקט 
ורכז תשתיות ונבחרות צעירות ואת יוני שרצר ראש המשלחת בפורטוגל.
 

פיני לייבוביץ', אחראי פרויקט מטעם הוועדה המקצועית

זה אני: משמש כיו"ר מכבי קרית מוצקין ב-17 השנים האחרונות, ומשלים קדנציה שנייה של חברות בהנהלת איגוד הכדוריד, בה משמש גם כחבר הוועדה המקצועית בשנתיים האחרונות. ספורט תחרותי הוא בנשמתי כרוכב אופניים מקצועי בנבחרת ישראל בנעוריי. אל עולם הכדוריד הצצתי והתחברתי, אחרי התנסות מקצועית גם בכדורעף וגם בכדורסל.

סיכום הפרויקט: ראשית, אני רואה בפרויקט זה כספינת הדגל לקידום הכדוריד והשחקן הישראלי. זאת גולת הכותרת. אני משקיע ממרצי ומזמני על מנת שהפרויקט ישדרג את הכדורידן הישראלי. הפרויקט הנוכחי מהווה הצלחה, והתקווה היא להעלות מדרגה ברמה בכל שנה. העובדה שכל יושבי ראש של הקבוצות רוצים לקבל במהרה את השחקנים חזרה לקבוצותיהם על מנת לשלבם בקבוצות הבוגרים – מדברת בעד עצמה.

הפרויקט תרם לי: הסיפוק שלי הוא התרומה להצלחתו. למרות תקופה הקורונה - עשינו את כל המאמצים שהפרויקט לא ייפגע, ועכשיו עם חזרת השחקנים לארץ – אנחנו מקווים להוציא לפועל את החלק האחרון, כבר בסוף החודש, שבו יתקיימו לפחות 8 משחקים נוספים. אני גאה שעמדנו ביעדים בהצלחה מרובה, כאמור למרות כל הקשיים של התקופה.

 

גילעד נתן, מנהל פרויקט נבחרת הנוער

זה אני: פעיל בענף הכדוריד 30 שנה כשחקן, מאמן ובשלוש שנים האחרונות באיגוד הכדוריד - כרכז תשתיות וכיום מנהל הפרויקט ורכז תשתיות ונבחרות צעירות.

סיכום הפרויקט: השנה היה מאוד מאתגר להכין ולהוציא פרויקט תוך כדי הקורונה, ואני חושב שזהו הישג בלתי רגיל של איגוד הכדוריד לקיים פרויקט בסדר גודל כזה ובתקופה זו, עם כל הקשיים הקיימים בעולם הספורט בתקופת הקורונה.

הפרויקט תרם לי: בשבילי הוא גאווה אמיתית. מדובר בפרויקט ייחודי בנוף הספורט הישראלי. זאת זכות בשבילי לעבוד עם צוות מקצועי וניהולי מצוין שעושה הכל בשביל לקדם את הענף, וכמובן עם השחקנים המצוינים. אני בטוח שחלק מהם ייצאו לשחק בליגות הבכירות באירופה, כמו חבריהם מהפרויקטים הקודמים וייצגו את ישראל בכבוד!".

 

יוני שרצר, ראש המשלחת בפורטוגל

זה אני: מתגורר בישוב חופית. פרשתי לאחרונה מקריירת ניהול בחברה מובילה, שאפשרה לי לעסוק מעט בפעילות כזו. שימשתי בהתנדבות כיו"ר הועדה לקשרי חוץ בעמק חפר, שבה הייתה לי האחריות על הוצאה וקבלת משלחות נוער ובוגרים בגרמניה וברומניה.

התחלתי לשחק כדוריד בקרית מוצקין בגיל 14 לאחר שעברתי מכדורסל. עברתי את כל המסגרות הגיל עד לבוגרים. שיחקתי בנבחרות ישראל נוער ובוגרים. עברתי למכבי ת"א ומשם למכבי נתניה, שבה סיימתי 30 שנות קריירה כשחקן. סיימתי לימודי הוראה במכון ויגייט ושילבתי אותם בלימודים בקורס מאמנים בכיר. במשך מספר שנים ניהלתי בי"ס לכדוריד בנתניה ואימנתי קבוצות נערים, נוער ובוגרים.

סיכום הפרויקט: אני מנהל את הפעילות בפרויקט בחו"ל, בהתנדבות, זו השנה השנייה ברציפות. מגיע מתוך תחושת שליחות של תרומה מניסיוני - לחינוך לערכים לאומיים ומחויבות לאומית כיאה לנבחרת ישראל. גיבוש השחקנים לקבוצה אחת שמקיימת פעילות חברתית, ושכל אחד בה תורם לכל. שם דגש על הקניית משמעת אישית וקבוצתית בפעילות בחו"ל, במשחקים, באימונים, בשהותם במלון ובזמן החופשי. מסקנות, המלצות והתובנות שמתקבלות מועברות למנהלי הפרויקט באיגוד ע"מ לשפר את התהליכים לעתיד. בהצלחה לכולם".


 

ברוכים השבים והשווים. שחקני וצוות הפרויקט שבו הלילה לישראל
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn