איגוד הכדוריד
צוות מנצח - הפסיכולוג, התזונאית והפיזיותרפיסט
 
לצד הצוות המקצועי והניהולי שהדריך את שחקני נבחרת הנוער בפרויקט בפורטוגל, אנשי מקצוע איכותיים ליוו אותו - בייעוץ, הכוונה, טיפולים בשחקנים, וזה הזמן לומר להם תודה - וגם להכיר אותם ואת התובנות שהם רואים מהזווית שלהם.

כאמור, פרויקט נבחרת הנוער ישוב לארץ מחר (רביעי), בתום הפרק בפורטוגל (הוא יימשך כאן, בשלב זה), וזה זמן טוב להיכרות עם הפסיכולוג ד"ר רועי סמואל, שמלווה את הפרויקט עוד מהמחזור הראשון שנערך בגרמניה. עם התזונאית הקלינית לספורט מיטל עזר, שגם כן מלווה את הפרויקט כבר שלוש שנים.

כמו גם, עם הפיזיותרפיסט גונסאלו אגואס 
מפורטוגל שליווה מדי יום ולאורך שעות רבות את השחקנים בטיפולים, כדי להכשירם תוך המאמצים האינטנסיביים באימונים ובמשחקים.
 
ד"ר רועי סמואל, פסיכולוג ספורט
 
זה אני: פסיכולוג מוסמך, בעל תואר שני ושלישי בפסיכולוגיה של הספורט. מייעץ לספורטאים אולימפיים בכירים, ספורטאים מקצועניים וחובבים במגוון ענפים, שופטי ספורט, ומאמנים. כמו כן, מרצה ויועץ בארגוני הספורט המובילים בישראל. מרצה לפסיכולוגיית ספורט במרכז הבינתחומי בהרצליה ועוסק במחקר בפסיכולוגיה של הספורט, ומפרסם מאמרים בכתבי העת המובילים בעולם. מלווה את פרויקט נבחרת הנוער מהמחזור הראשון, ואף פרסם מאמר מדעי על הפרויקט.
 
סיכום לפרויקט: "אני רואה בפרויקט זה נדבך מרכזי לטיפוח שחקני הכדוריד הצעירים המצטיינים של ישראל בהיבטים המקצועיים והמנטאליים, כחלק חשוב בתוכנית הלאומית לפיתוח הענף. הפרויקט אכן מאפשר לשחקנים חוויות והתנסויות ייחודיות שניתן להשיג רק בתנאי קיצון מסוג זה". 
 
מיטל עזר, תזונאית קלינית וספורט M.SC
 
זו אני: אני דיאטנית קלינית וספורט העוסקת בתחום משנת 2007. מלווה קבוצות ויחדים בתהליך שינוי תזונתי במטרה למקסם את הפוטנציאל הגלום בהם. בעלת תואר ראשון ותואר שני בתזונה מטעם האוניברסיטה העברית. בנוסף מרצה לקהל רחב וספורטאים על תזונה ותזונת ספורט, ומלמדת תזונת ספורט בסמינר הקיבוצים, הגימנסיה ומכון וינגייט. אני מאמינה שתזונה מהווה מרכיב חיוני לתפקוד מיטבי, הרגשה טובה והצלחה של כל אחד מאיתנו ושל ספורטאים בפרט. ככל שנצליח לתת מענה תזונתי מותאם ומדויק לגופינו, כך נוכל לשפר ביצועים, להימנע מפציעות ולהגיע ליעדים הספורטיביים הרצויים".

הסיכום שלי: לפרוייקט הצטרפתי ב-2017 ושמחתי על הזכות להשתלב בפרוייקט מדהים זה. מדובר בעיני בתהליך מדהים שהשחקנים עוברים, החל מההחלטה להשתייך לפרוייקט ולבחור בכדוריד כקריירה מקצועית, ובהמשך הדרך לשינוי הגופני והמנטלי שעוברים והופכים להיות ספורטאים מקצוענים בכל התחומים. בעיני זו הזדמנות לעבוד בצוות רב מקצועי אשר מעניק מעטפת שלמה ומקצועית לספורטאי, ונותנת מענה לאספקטים שונים בהתנהלות של ספורטאי. כמו גם לעבוד עם ספורטאים מסורים בעלי מוטיבציה גבוהה. בתחום התזונה זו הזדמנות לראות את האימפקט הגדול שיש לעבודה משולבת של תזונה ואימונים. מבחינה פיזית אבל בנוסף מבחינה מנטלית, הבנת חשיבות התזונה להצלחה גופנית והצלחה במגרש, לקיחת האחריות בנוגע להתנהלות התזונתית והרגלי אכילה של ספורטאים מקצוענים".  
גונסאלו אגואס - פיזיותרפיסט
 
זה אני: פיזיו-ספורט מאז 2015. עבדתי עם מועדון הכדוריד של אגואס סנטס, ובהמשך עם מועדוני הכדורגל של מארטימו, לאקסיוש וטרופנסה, ובקליניקה לפיזיוטרפיה, ובחודשים האחרונים עם פרויקט נבחרת הנוער של ישראל.
 
הסיכום שלי: "זאת הפעם הראשונה שעבדתי עם צוות בינלאומי, והייתי מאוד נרגש על כך. המטרות העיקריות שלי היו: להכיר תרבות אחרת, ולהעניק את המיטב בכל דבר. הפרויקט העניק לי חוויה נהדרת כאדם וכאיש מקצוע. שמחתי לטפל בשחקנים, שקיבלו אותי בחום. העבודה הייתה טובה מאוד עבורם. הפרויקט עוד יסייע להם להתפתח כספורטאים ולהגשים את החלומות שלהם כיחידים וכצוות. אני מאחל להם כל הברכות, ומקווה שיום אחד נוכל לעבוד שוב יחד".
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn