איגוד הכדוריד
"פתיחה מוצלחת מאוד אבל שם המשחק - יציבות"
צילום: עודד קרני, רמה"ש

א.ס SGS רמת השרון פתחה מצוין את העונה, והיא היחידה שמחזיקה במאזן מושלם של שישה ניצחונות. זו פתיחת העונה הטובה ביותר שלה, וקרדיט מגיע למאמן אסף לוי – למרות שברור גם לו שהוא ימדד על קו הסיום, האם יצליח להביא לרמה"ש תואר אליפות היסטורי.

דווקא מהמקום הזה, שווה לגלגל את הסרט שנתיים לאחור. עונת 2018-2019. ולאדן ג'ורדוביץ' הסרבי מונה למאמן רמה"ש. ההצהרות של רמה"ש רק העלו את רף הציפיות, אבל בתום סיבוב ראשון כושל והדחה מגביע המדינה ע"י חולון, הוא הוחלף. אסף לוי שהגיע הוביל בסיבוב השני שינוי קיצוני – השיג מאזן 1:10 ניצחונות-הפסד.

רמה"ש נוצחה בתום סדרה דרמטית מול מכבי ראשל"צ בחצי גמר הפליאוף, וההחלטה שהתקבלה הייתה מפתיעה – לא להמשיך עם לוי, ולצרף את ניקולה מקסימוביץ'. ההמשך גם כבר ידוע. רמה"ש ומקסימוביץ' נפרדו אחרי תוצאות מאכזבות בתום 14 משחקים, ולוי (שגם משמש כמאמן נבחרת ישראל לצידו של אולג בוטנקו) חזר למועדון לפרק זמן קצר עד שהקורונה עצרה את הכל.

על רקע הפתיחה הנהדרת, אם חוזרים שנתיים לאחור – איך אותה החלטה מרגישה לך היום?

"אין ספק שחשבתי אז וכמובן גם היום - שהגיע לי להמשיך. לפני שנתיים, כשהגעתי, עשינו ריצה מטורפת של 1:10 ניצחונות. הפסדנו רק למכבי ראשל"צ, אבל אני אהיה כנה, כבר שהגעתי לקדנציה הראשונה, ידעתי שאבי כחלון רצה את ניקולה, לפניי. לכן לא הופתעתי שזה קרה. זה היה מאכזב, אבל מצד שני ברגע שאבי ביקש שאחזור – לא היה לי ספק שזה הצעד הנכון כי היה לי חיבור טוב לרמה"ש מהרגע הראשון. תמיד עדיף שיש המשכיות, ושמאמן פותח עונה ואחראי לבניית הסגל. אני שמח שהדברים עובדים טוב לכל הצדדים".

 

סימנו 'וי' גם מול הפועל ראשל"צ. רמה"ש בפתיחת עונה נהדרת

 

מלבד מה שכולם רואים שש-שש, איך אתה מנתח את הפתיחה שלכם?

"היא מוצלחת מאוד ללא ספק, אבל אנחנו עם הרגליים על הקרקע. שם המשחק הוא יציבות ולהישאר בריאים. אנחנו אחרי פתיחה
 אינטנסיבית, 6 משחקים ב-3 שבועות – זה לא פשוט בכלל לסגל שהוא גם יחסית חדש. אני שמח מאוד שהצלחנו לנצח את כל המשחקים. עברנו שני משחקים קשים מול הפועל אשדוד והפועל ראשל"צ. רק שנמשיך ככה. למרות שאנחנו בשלב מוקדם, המשחק מול אשדוד הוא מסוג המשחקים שמשנים עונה. הוא נתן לנו הרבה ביטחון, גם במאבק מול אשדוד, אבל בעיקר באמונה שאנחנו מסוגלים להתמודד ברמות האלו, וגם אם מובילים עלינו בדקות האחרונות, אנחנו לא מורידים את הראש. אין ספק שזה היה ניצחון משמעותי. עובדה שהייתה לו השפעה למשל גם על המשחק במוצקין. היינו כבר במינוס 4 שערים בדקות האחרונות, ועדיין האמנו שאנחנו יכולים להפוך את המשחק ולנצח, כמו שקרה. כמובן, שאני מעדיף לעשות את העבודה מהתחלה, ולא מהדקות האחרונות".

עוד לפני שננתח את הסגל, אם אתה צריך לשים יד על עיקר השינוי ברמה"ש – מה הוא?

"נכון שלרמה"ש לא היו פתיחות עונה מוצלחות בשנים האחרונות, ולגבי השאלה – אני חושב שזה בעיקר השקט והרוגע לעבוד בצורה יסודית מהתחלה. להתמקד במשחק אחרי משחק, בלי הצהרות מפוצצות, ולהתקדם עם הזמן. אני חושב שהשינוי הפרסונלי עם ההוספה של יעל אהרונוביץ', כמנהלת קבוצה – הוסיף לנו למשל המון. אני מקווה שהשקט, הגיבוש והחיבור הטוב שיש לנו יימשכו".

ומקצועית, איפה עיקר השינוי, הבחירה בדרקו ארסיץ' כשוער?

"ידענו מהתחלה שאנחנו מביאים שוער בעל שיעור קומה. התקווה הייתה שדרקו ייכנס כמה שיותר מהר לעניינים. הוא מקצוען, הוא משרה הרבה ביטחון, ויש לי רק מילים טובות לגביו. כמובן שזה לא רק הוא".

ברור, אז בוא נתמקד בשני הזרים הנוספים: מילאן פאבלוביץ', שהארכתם לו חוזה בשבוע שעבר. מבחינת יעילות, יציבות, חיבור ומחוייבות למועדון – הוא זר נהדר. מצד שני, על סטפן טרזיץ', שהוא שם הרבה יותר גדול, עדיין אי אפשר לומר דברים כאלו.

"שני המקשרים הזרים שלנו לא התחילו הכי טוב, אבל הם נכנסים לעניינים. למילאן זה לקח יותר מהר, והוא בכושר מצוין, ואני מסכים לדברים שאמרת. לסטפן לוקח יותר זה. ידענו שאנחנו לוקחים הימור. שזה מצריך תהליך, אבל ממשחק למשחק רואים שהוא כבר נותן יותר ויותר".

והישראלים?

"דניאל שקלים בכושר מצוין, יוסי אפו חוזר לעניינים, ושניהם מביאים הרבה ניסיון ומנהיגות לתוך הקבוצה. עדן ג'ינג'י ואופיר כהן קיבלו את המפתחות, וזה נראה טוב מאוד. נכון, שאנחנו צריכים לשפר את התיאום, ולהפחית את איבודי הכדור, אבל זה יילך וישתפר. הם עונים על הציפיות. גיל פומרנץ נכנס לשמחתי בכושר טוב לעונה אחרי משחק הנבחרת המצוין שלו בפורטוגל".

א.ס רמה"ש. הסגל הזה יספיק להם כדי לזכות באליפות היסטורית? צילום: עודד קרני


עמית מוטולה למשל, הוא הפתעה עבורך?

"לגמרי לא, ידענו מה אנחנו מצפים. היה לנו ברור שיהיה לו קשה בהתחלה, אבל הוא מתחיל להיפתח והוא יצטרך להמשיך בתהליך ולעשות קפיצת מדרגה. יש לי אותן ציפיות גם מנדב חביב. הם שחקנים מוכשרים שגדלו במועדון. הם מקבלים הרבה יותר דקות. אצל מוטולה זה בא לידי ביטוי כבר במספרים. אצל נדב התרומה הגדולה היא בהגנה, אבל גם בצד ההתקפי הוא מראה שיש לו יכולות שיעזרו לנו בהמשך. אותם הדברים נכונים גם לגבי אלון אוברמן. הוא עושה קפיצת מדרגה, ואני מעריך שהוא יהיה השנה חלק הרבה יותר משמעותי".

דיברנו על כך לפני פתיחת העונה, הסגל שלכם איכותי, אבל לא מספיק עמוק. רציתם לצרף את רם טורקניץ, עד כמה התאכזבת שהוא לא בחר ברמה"ש?

"רם קיבל הצעה מאוד יפה. הוא קיבל את ההחלטות שלו וזה בסדר ומאחלים לו הצלחה. אין ספק שחסר לנו שחקן, ואנחנו מרגישים את זה עכשיו כשאופיר כהן פצוע, אבל אנחנו לא נצרף סתם שחקן. ברגע שייפול לנו ליד שחקן ברמה שיכול לשרת את המטרות, כולל עם ראייה קדימה – נעשה את זה. אין ספק שכדי לעמוד במטרות נצטרך סגל עבה יותר".

 
ביום שישי – משחק מעניין מאוד מול חולון. אתם במאזן 6/6, הם מגיעים עם מאזן של 4 ניצחונות והפסד בודד, ואחרי קאמבק מרשים במשחק האחרון. מן הסתם, זה גם משחק מיוחד בהיבט של עדן ג'ינג'י (בצילום של עודד קרני), שגדל שם.

"בהחלט. אנחנו הולכים לפגוש קבוצה עם אופי, לוחמת, לא מוותרת, ומעריך שיהיה משחק טוב. הם הפסידו רק למכבי ראשל"צ, וגם במשחק שהיה פתוח עד הסוף. היו לא מעט מפגשים מעניינים בשנים האחרונות בין רמה"ש לחולון. אין ספק שזה שעדן גדל שם, וישחק בפעם הראשונה מולם – מוסיף עניין למשחק. זה מיוחד עבורו, ואני מעריך שהוא יידע אחרי כמה דקות לשים את ההתרגשות בצד, ושכולנו יחד כקבוצה – נשיג ניצחון נוסף. קל זה לא הולך להיות".


 
המספרים של רמת השרון - באדיבות וידיאו אנלסיס
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn