איגוד הכדוריד
"בהפועל זו ההזדמנות שלי גם לקחת תארים"
צילום: הדר ואן קולא
 
אחרי ארבע עונות בא.כ נס ציונה, ושנתיים במ.כ באר שבע, מילוש בואישיץ' מתחיל את עונתו השביעית בישראל, בהפועל ראשל"צ. במהלך שתי הקדנציות הקודמות הוא ביסס את מעמדו כסקורר משמעותי, וכאחד שהצליח להוביל קבוצות מעבר לציפיות שהן עצמן העמידו בנקודת ההתחלה. כעת, מצפה לו אתגר חדש ושונה - להיות שחקן מרכזי ולהיאבק עם האדומים על תארים.
 
"האם המעבר להפועל הוא שדרוג לקריירה שלי? הפועל זה מועדון מיוחד, רמה מעל כולם - והמועדון המעוטר ביותר בישראל. האטמוספירה כאן שונה ממועדונים אחרים, וזה היה חלק מהרצון שלי להגיע ולחוות את האנרגיות, התחרותיות, התשוקה, השגעון, כי אני כזה בעצמי. אני מכיר את עידן מימון לא מעט זמן. היו לנו הרבה שיחות לאורך השנים, ואני מרגיש שזו הולכת להיות חוויה טובה עבורי, ובהחלט שאנחנו יכולים לעשות משהו מיוחד. היו לי שנים טובות בסה"כ בישראל, גם בנס ציונה וגם בבאר שבע, אבל לא הייתי בסיטואציה אמיתית לנצח פליאוף עד הסוף ולזכות בתואר ברמה הקבוצתית. בהפועל זו בהחלט הזדמנות לקחת תארים. עיקר השדרוג הוא באפשרות להיאבק באמת על תואר, ולא רק להיכנס לפליאוף עליון כמו בקבוצות הקודמות".
 

בואישיץ' בעונה שעברה מול הפועל ראשל"צ. "הפועל עברה שנים קשות, אבל אני מסתכל על מה המועדון הרוויח בתקופה הזו"

 
 
ועדיין, המשמעות היא שבעבר קבוצות התבססו עליך אבסולוטית. הבקעת המון, למרות שכמעט ולא זכית לדקות מנוחה במהלך משחקים. רוב הפוקוס של היריבות התרכז בך. בהפועל זה אמור להראות אחרת? ומה למה יהיה המעמד שלך.
 
"אני בעצמי לא יודע איך זה ייראה, אבל לוגית מה שאתה אומר הוא נכון. אני יכול לספר בשתי ידיים מכמה משחקים נעדרתי בשש שנים האחרונות. הסיטואציה שאתה כמעט ולא יכול לקבל דקות מנוחה במהלך משחק, ואתה כל הזמן על המגרש בגלל שאין מספיק עומק - אמורה להיות שונה בהפועל. יש לצידי למשל שחקן נהדר עכשיו כמו שון סלס. עידן הוא מאמן שמאמין בשינויים והוא רוצה ליצור רוטציה רחבה, בטח גדולה יותר מאשר הייתה בנס ציונה או בבאר שבע. זה שאוכל לקחת קצת אוויר במהלך משחק זה פלוס ענק עבורי. זה לא יביא אותי לרגעים כמו שעברתי שהמשכתי לשחק גם כשהייתי בלי אוויר. בדרך הזו, אני אוכל אולי לממש את עצמי יותר, כי אני שחקן שאוהב תנועה, לרוץ, וזה גם הסגנון של הפועל. אין ספק שברגע שיש עוד שחקנים איכותיים על המגרש, זה גם יפנה אותי יותר".

הספקת לשחק ולהכיר את הפועל לא מעט מהשנים שלך בישראל. הם חוו שנתיים לא פשוטות, עם תוצאות מאכזבות. אתה מרגיש את הרעב לא רק לחזור אחרי פגרת הקורונה, אלא גם לשוב להישגיות? 


"זה מורגש מאוד. כולם כאן רעבים לקחת תארים, ואגב בהפועל - ולא משנה איזו קבוצה תיבנה - הם תמיד יכוונו גבוה. אני מרגיש את זה בשיחות עם עידן. גם אם נשים את העונה האחרונה של הקורונה בצד, אין ספק שהפועל עברה תקופה לא פשוטה מאז הזכייה בדאבל. הסיפור הטרגי של נובאק בושקוביץ'. התוצאות שלא היו מספקות. אלו שנים קשות למועדון בסדר גודל של הפועל. מצד שני, אני מסתכל על מה המועדון הרוויח בתקופה הזו. צעירים כמו שון סלס, איתי סורקיס, עומר אליאס צברו ניסיון כדי להיות ברמה תחרותית.

"אומר זאת אחרת, לי לקח 6 שנים לנצח את הפועל ראשל"צ, וזה קרה רק בשנה שעברה עם באר שבע, כך שגם שהפועל כביכול נחלשה היא עדיין הייתה קבוצה חזקה. עכשיו, אם אתה מחבר את שאר הסגל, אז יש פה שחקנים טובים ומנוסים. עוז חממי וטל הרשקוביץ הם שחקני הפינות ברמה הכי גבוהה שיש. יובל גררה יחזור לעצמו. יש זרים חדשים, ואני מעריך שיהיה טוב".

איך אתה מתרשם מהזרים, מהפיבוט הסרבי דאליבור סוקיץ' והמקשר האוקראיני אלכסנדר טיוקין?


"אנחנו רק בשבוע הבא מסיימים את הבידוד ונצטרף לאימונים המלאים, כך שמוקדם לחוות דעה רצינית. את המקשר האוקראיני ראיתי משחק רק בהיילייט בוידיאו. את דאליבור הפיבוט אני מכיר עוד מסרביה. הוא שיחק הרבה שנים בטורקיה, ושיחק שם יחד עם האוקראיני והם עשו תוצאות יפות יחד. אני יכול לומר על דאליבור שהוא ממש לא פראייר. הוא פיבוט שיודע לשחק. הם גם חבר'ה טובים. לי יש תחושה שמשהו טוב נבנה בהפועל השנה. קשה לומר מה יהיה בסוף, אבל אם נמצא את הדרך שלנו להתחבר יהיה קשה לשחק נגדנו".
 

"כל עוד הגוף שלי יוכל לסחוב אמשיך. להמשיך עד גיל 40? ממש לא נראה לי"

 

עוד נגיע ליריבות שלכם. איך אתה מסכם את הקדנציה בבאר שבע - עשיתם דברים יפים, בעונה הראשונה של ב"ש בליגת העל הצלחתם להוביל את הקבוצה לפליאוף עליון, ובעונה האחרונה הקבוצה גם כן נצמדה לחלק העליון. התאקלמת שם טוב. הם רצו שתמשיך, וכאחד שרגיל להיות תקופות ארוכות במועדון אחד, למה עזבת?

"ברוב הזמן היה לי שם מאוד נחמד. אהבתי אותם, והם אהבו אותי. הרגשתי שם מהתחלה כאילו אני נמצא בשכונה שלי בסרביה. היו לנו רגעים יפים. הגענו להצלחות, למרות שלא בטוח עד כמה אנשים מבינים כמה זה קשה להביא שחקנים ישראלים איכותיים לבאר שבע. רוני טסלר ואבנר דרורי ניסו. בעונה הראשונה אני זוכר שכאשר פתחנו זה היה אני וצח מלול, וספגנו 5 הפסדים רצופים, אבל מהרגע שהבאנו את סטפן צ'יריץ' הדברים עלו על המסלול ורצנו קדימה. ועשינו את מה שעשינו. הוכחנו שאנחנו יכולים לשחק נגד כולם. באופן אישי הייתה לי שם תקופה טובה. זכיתי להרבה מחמאות. גם בשנה האחרונה דברים הלכו טוב, עד שהגיעה כל תקופת הקורונה, וקרה מה שקרה וזה הסתיים".

מה היה הפרק היותר מוצלח שלך בקריירה, בנס ציונה או בבאר שבע?

"מנס ציונה אקח בעיקר את השנה השנייה שלי, שהייתה באמת טובה ביותר, כששיחקתי עם אמיר לנגליב וברק פריד, והגענו לחצי גמר הגביע והפסדנו בהארכה למכבי ראשל"צ. בבאר שבע גם היו רגעים טובים. בגדול, כמעט כל החוויות שלי מישראל היו יותר מטובות. פגשתי אנשים טובים, חמים. אני לא מצטער לרגע על ההחלטה לבוא לכאן אחרי שהתחלתי את הקריירה בהונגריה והיו לי שנתיים מוצלחות בקפריסין, ולא פחות מכך, אני שמח על ההחלטה להמשיך כאן בהפועל".
 
אתה בטח מתגעגע כמו כולם לחזרה למשחק. איך הולכת להראות בעיניך הליגה מבחינת הרמה, ואת מי אתה מסמן כיריבות שלכם למאבק על האליפות?
 
"אני לא יודע למה לצפות מבחינת הרמה. קרו המון שינויים, עזיבות של שחקנים מובילים שיצאו לאירופה. שחקנים שפרשו. יש שינוי במבנה ובשיטת המשחקים בליגה. זו הייתה תקופה ארוכה מחוץ למשחק עבור כולם. אני לא מחפש להיות האמיץ שאומר שהרמה תרד או תעלה. אני מעדיף לומר שזו הזדמנות לצמיחה בעיקר של צעירים שיקבלו הזדמנויות".
 
"לגבי המאבק, אני מעריך שהוא יהיה בין 4 קבוצות, ואני לא חושב שתהיה קבוצה חמישית שתהווה פקטור במאבק. חולון עשו עונה מדהימה, אבל בלי עדן ג'ינג'י וליאור גורמן יהיה להם קשה לשחזר אותה. נכון שהם תמיד מצמיחים שחקנים מלמטה, אז הם יהיו קבוצה שתטריד את רוב הקבוצות, שיהיה קשה לנצח אותם בקלות, אבל להערכתי חולון לא תהיה בטופ 4. רמה"ש במגמת תנועה קדימה כבר שנים. מדברים עליהם בפתיחת כל עונה כפייבוריטים. אני מעריך מאוד את אסף לוי, ומאמין שהוא יוכל לעשות איתם דברים יפים העונה. אשדוד במגמת עלייה. אולג בוטנקו הביא שם יופי של תוצאות. הם יהיו לדעתי בין ההכי טובים. מכבי ראשל"צ קצת תעלומה בעיני, אבל למען האמת אני לא חושב יותר מדי עליהם - אלא על הקבוצה שלנו. בוא נראה, דברים קורים במהלך עונה וזה עדיין מוקדם".

אתה כבר בן 31, עוד כמה שנים נראה אותך בכדוריד הישראלי? יש סיכוי שתסגור כאן 40, כמו ולדיצה סטויאנוביץ' למשל?

"כל עוד הגוף שלי יוכל לסחוב אמשיך. גיל 40? ממש לא נראה לי. אני לא יודע עוד כמה שנים, אבל אשתדל לתת בהן את הטוב ביותר שלי ולשוב ביום מן הימים לסרביה עם תארים".
 

"הסיטואציה שאתה כמעט ולא יכול לקבל דקות מנוחה במהלך משחק, ואתה כל הזמן על המגרש בגלל שאין מספיק עומק אמורה להיות שונה בהפועל. זה פלוס ענק עבורי. זה לא יביא אותי לרגעים כמו שעברתי שהמשכתי לשחק גם כשהייתי בלי אוויר".
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn