איגוד הכדוריד
"רגישות נשית היא מה שחסר במערכת של רק גברים"
צילום: א.ס רמה"ש

כשיעל אהרונוב פרשה בקיץ האחרון מכדורסל, לאחר ששימשה כקפטן קבוצת הנשים של א.ס רמה"ש (והייתה שותפה לזכייה בדאבל ב-2010), ועוד לפני כן שימשה כקפטן בנבחרות הצעירות של ישראל (ושיחקה עם העתודה באליפות אירופה), היא נפרדה בפוסט מרגש – "כספורטאית מקצוענית תמיד ידעתי שיבוא היום שבו אתלה את הנעליים. אני מלאת גאווה על הקריירה שעברתי. בתור ילדה נמוכה וצנומה היה לי חלום להיות שחקנית כדורסל מקצוענית, שום דבר לא עצר אותי בדרך וזאת ההוכחה שעבודה קשה משתלמת. במשך 22 שנה כדורסל היה כל עולמי ותמיד יישאר חלק בלתי נפרד מהחיים שלי בדרך זו או אחרת. תודה לך כ-ד-ו-ר-ס-ל".
 
מהשבוע, גם הכדוריד הופך לחלק מעולמה. שלשום היא מונתה למנהלת קבוצת הגברים של א.ס רמה"ש, וכמנהלת אדמיניסטרטיבית של מחלקת הנוער של המועדון. דרך חדשה שמתחילה בגיל 32, ומביאה עבורה ועבור המועדון שינוי מרענן.
 
"החלטתי שאני פורשת, ולא בגלל שאני לא יכולה לשחק, אלא בגלל שהרגשתי שאני צמאה לדברים חדשים וזה היה הזמן לעשות את השינוי. אני חיה ונושמת ספורט, והיה לי ברור שארצה להישאר בסביבה. אימון זה לא משהו שמדבר אלי. אני מתחילה ללמוד לתואר ראשון בניהול ספורט וחינוך", מתייחסת אהרונוב להחלטה ומשתפת: "הייתי אמורה לנהל את קבוצת הכדורסל של רמה"ש, אבל זה לא יצא לפועל – ואני מאוד מאוד שמחה על ההזדמנות להצטרף למשפחת הכדוריד. איפה אני רואה את עצמי בעוד כמה שנים? אחרי שאסיים את הלימודים, אני שואפת להיות מנכ"לית של אגודת ספורט גדולה".
 

 

אהרונוב במדי קבוצת הנשים של רמה"ש בכדורסל. צילום: עודד קרני, מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל
 
עברת קריירה עשירה ומלאת חוויות, מה את יודעת על כדוריד? ואלו ערכים, רעיונות ומטרות את מביאה איתך?
 
"אני אגלה סוד, שעד יום שישי כל מה שידעתי על כדוריד הוא שיש על הכדור המון דבק, אבל מהרגע שסגרתי עשיתי שיעורי בית, נכנסתי לאינטרנט, למדתי חוקים, קראתי על ההיסטוריה של רמה"ש בשנים האחרונות. שמחתי לגלות שזה ספורט מאוד מאוד מעניין. הספקתי קצת ללמוד על המערכת ברמה"ש, והיא מדהימה. אהיה כנה, לא ידעתי שככה הדברים מתנהלים בכדוריד.

"המטרה שלי היא להביא רוגע, שקט ניהולי ומקצועי למערכת. כמובן לעזור לאבי כחלון בכל מה שהוא יצטרך ולהיות שם בשביל השחקנים. אני מאמינה, שעם השקט התעשייתי הזה נצעיד את המועדון עוד צעד אחד קדימה לעבר המטרה - להביא תארים, עם דגש על אליפות".
 
איך את רואה את החיבור שלך כשחקנית לשעבר לשחקנים?

"ספורטאי בא מאותו מקום, וזה לא משנה הענף שהוא בחר לעסוק בו. אם מישהו חושב שרק כדוריד הוא ספורט אגרסיבי על המגרש, אז זה קיים גם בכדורסל נשים. מהמקום שלי, אני מודעת לצרכים, לרצונות, ללחצים, לכל הדברים הבסיסיים שספורטאי צריך כדי להצליח. אני שמחה שאוכל להיות שם בשביל השחקנים, ולעזור להם כדי שהם יהיו עם ראש נקי ויתפנו לעשות את העבודה שלהם בצורה הכי טובה שיש. אני מתכוננת להביא מעצמי גם את הפן המנטלי, את הרגישות לראות מה השחקנים מרגישים ועוברים, את התמודדויות שלהם. אני מאמינה שמהמקום שאני מגיעה – אוכל לזהות ולהיות ערה לדברים וכמובן לעזור למערכת. לנשים לרוב יש יותר רגישות מגברים, ויכול להיות שהרגישות הזו היא מה שחסר במערכת של רק גברים. אני כבר כאן כדי לחבר בין הדברים".
 
אם הזכרת את הזווית הנשית, ברמה"ש פועלים לפתח כדוריד נשים, מה את יכולה לתרום בתחום הזה?
 
"את הניסיון והדרך שעברתי כספורטאית שהגיעה לרמות הגבוהות. הספורט עזר ועשה אותי למי שאני בחיים. זו זכות גדולה להיות ספורטאית. סביב ספורט נשים יש הרבה רחשים, יש את הדימוי של הגוף, ואת זה אני רוצה בכלל להוריד כדי שילדות יחשבו באופן חיובי ולא שלילי. אני אשמח לתת מעצמי כל מה שהן יצטרכו כדי לקדם אותן מחוץ למגרש ובמגרש עצמו".
 
מסר לסיכום.
 
"אני מלאת תשוקה ושמחה להצטרף למשפחת הכדוריד. אני אתרום מניסיון שלי ומהיותי אישה כדי לקדם את המערכת עוד צעד אחד קדימה, גם לעבר המטרות וגם כדי ליצור סביבת כדוריד טובה ויציבה יותר".
 
יו"ר רמה"ש, אבי כחלון: "יעל הייתה נכס בתור שחקנית, ואני בטוח שהיא תהיה נכס עבורנו בצד הניהולי. היא כבר מביאה את כל האנרגיות הטובות, את הגישה, ההבנה והתמיכה בשחקנים. אני מאחל לה הצלחה רבה. אני בטוח שהחיבור הזה יצליח, ומחלקת הכדוריד תרוויח ממנו".
 
אפרופו חיבור בין קבוצות הכדוריד לכדורסל נשים של רמה"ש, אלכס סיצ'נקו שהיה אמור לשוב מבני הרצליה לרמה"ש, לא צפוי לפתוח את העונה. לפחות את החודשים הקרובים הוא אמור להעביר בארה"ב לצד חברתו אן מארי ארמסטרונג, שחקנית כדורסל אמריקאית ששיחקה ברמה"ש במשך שנתיים.

 
 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn