איגוד הכדוריד
אשדוד: קופמן, גרא וקורדובה מצטרפים, יותם טל חוזר
צילום: הדר ואן קולא

הפועל אשדוד הודיעה אמש על שלושה מהלכים מעניינים, וראשונים בשוק ההעברות לקראת העונה הבאה - צירופם של המרכז ולדי קופמן ששיחק במכבי ראשל"צ, ושל הפיבוט עומר גרא ששיחק בעונה האחרונה בהפועל ראשל"צ (השניים כבר שיחקו יחד במדי מכבי ראשל"צ ובנבחרת ישראל). בנוסף אליהם, גיא קורדובה, ששיחק בבני הרצליה ובעבר ברמה"ש ובחולון, השלים את הטריו.

 
מסע הרכש של אשדוד עלה מדרגה. היום (חמישי) הודיע המועדון מהדרום (עדיין מכהן כאלופה) על חזרתו של המקשר יותם טל - לקדנציה שלישית. יותם טל, ששיחק העונה בהפועל ראשל"צ, היה שותף לזכייה ההיסטורית של אשדוד באליפות המדינה בשנה שעברה. "אין מאושר שמח ונרגש ממני לחזור למקום הכי חם בלב שלי, הפועל אשדוד", הבהיר טל.
 


מאמן אשדוד, אולג בוטנקו: "אנחנו בונים את הסגל לעונה הבאה, ומשתדלים לחזק אותו בשחקנים איכותים ומנוסים, ומברכים על ההצטרפות של השחקנים. אנחנו נמשיך לחזק את הקבוצה, כשהמטרה הברורה היא להמשיך להיאבק על כל התארים".

זו יריית הפתיחה לתחילת ההכנות לעונה הבאה, אחרי המון סימני שאלה וחוסר בהירות - והגם שעדיין לא נקבע מועד סופי לפתיחת המשחקים. הפועל אשדוד, שחתמה את העונה שנעצרה במקום השלישי, במהלכה העפילה לראשונה בתולדותיה לגמר הגביע המדינה שלא התקיים בשל משבר הקורונה, מאותתת על רצונה להיאבק גם בעונה הבאה על כל התארים. המהלכים הללו ואחרים (כולל שחקנים שלא ימשיכו באשדוד) צפויים בקרוב יובילו להודעות מקבוצות נוספות על שינויים ומעברים של שחקנים.
 

ולדי קופמן בגמר פליאוף 2019 מול הפועל אשדוד. מהעונה הבאה הוא מחליף לראשונה בקריירה למדים אדומים. צילום: הדר ואן קולא

קופמן בן ה-32, ששיחק בעבר גם במכבי ת"א ובמכבי קרית מוצקין ובנבחרות ישראל, והיה שותף לזכייה בתואר אליפות ובגביעי המדינה - מצטרף לעמדת המרכז לצד עומרי קושמרו. השניים החמיצו את החלק האחרון של העונה הזו בגלל פציעות, אבל הציוות שלהם מעניק לאשדוד עומק ומכוון לכך שזארקו פאיוביץ' המונטנגרי לא צפוי להמשיך בקבוצה.

לגבי גרא בן 28, אשדוד התבססה בשנתיים האחרונות על שי הרשקוביץ ויוסי ביטרמן בעמדת הפיבוט, כאשר במהלך העונה השתלב גם איתי סויסה ששב מהפרויקט בגרמניה. נכון לרגע זה, הרשקוביץ על פי גורמים בוחן את המשך עתידו במשחק, וביטרמן צפוי לשוב בתחילת העונה הבאה אחרי החלמה מפציעה ארוכה.

 

עומר גרא במאבק מול הפיבוטים של אשדוד איתי סויסה ושי הרשקוביץ, שככל הנראה אותו הוא מחליף. צילום: הדר ואן קולא
 
 
בשורה התחתונה, הגם שקופמן וגרא לא היו בשיאם בעונה הנוכחית (קופמן כאמור גם בגלל פציעה, גרא סיים עם הפועל ראשל"צ במקום ה-5 - השניים כבשו 54 ו-55 שערים בהתאמה) - מדובר במהלך חשוב עבור אשדוד, לאחר שחלק גדול מהשחקנים הישראלים הבכירים יצאו בשנה האחרונה לשחק באירופה, מה שמקטין את האפשרויות לצירוף שחקנים ישראלים מובילים ובעלי ניסיון.

קורדובה שחתם אחריהם הוא שחקן נוסף בעל ניסיון, וכעת כאמור נותר להמתין ולראות גם אילו שחקנים לא ימשיכו באשדוד מלבד אלו שציינו. שחקן שמוזכר בהקשר של קבוצות נוספות הוא הקיצוני המצטיין טל הרשקוביץ.

באשדוד הודיעו ביום רביעי על ההארכת חוזהו של המקשר המצטיין ושחקנה של נבחרת ישראל, ניבו לוי. באשדוד פועלים להאריך חוזים נוספים של שחקנים.

 

גיא קורדובה ומשמאל יותם טל. הראשון מגיע מבני הרצליה, השני שב למועדון מהפועל ראשל"צ. צילום: הדר ואן קולא
 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn