איגוד הכדוריד
"חלום לשחק באירופה, על אחת כמה עם ישראלי לצדך"
צילום: הדר ואן קולא

ליאור גורמן, מקשרה של מ.כ חולון ונבחרת ישראל, הוא הליגיונר השמיני של הכדוריד הישראלי, והוא ילבש החל מהעונה הבאה את חולצתה של שארבור הצרפתית, בה הוא ישחק לצד השוער דן טפר, שימשיך לעונה נוספת במועדון.
 
גורמן בן ה-21 (1.90 מ') בוגר הנבחרות הצעירות של ישראל והפרויקט בגרמניה, השתלב בשנה האחרונה בנבחרת הלאומית. כעת הוא עושה קפיצת מדרגה נוספת, חודשים ספורים אחרי שסיים את השירות הצבאי.

בהחלט האפי-אנד לעונה עונה מצוינת, ברמה האישית והקבוצתית, במ.כ חולון, בה הפך לפקטור מרכזי להובלתה אל המקום השני.

 


"החלום של כל שחקן כדוריד ישראלי הוא לשחק באירופה, על אחת כמה וכמה עם ישראלי", מדגיש גורמן, שהציוות שלו יחד עם דן טפר באותה קבוצה הוא השלישי של צמד שחקנים ישראלים אחרי אבישי סמולר וחן פומרנץ בווצלאר, ושל חן וגיל פומרנץ ששיחקו יחד בגרוסוולשטאדט בגרמניה. "זהו יתרון עצום בשבילי, במיוחד שדן טפר חווה עונה אחת במועדון, והשתלב מאוד מהר בקבוצה והפך לדמות דומיננטית. זה הוסיף לי המון בקבלת ההחלטה שלי".
 
גורמן משתף: "בקדם עונה האחרון, שני חברים מאוד טובים שלי, אדיר כהן ודניאל מוסינדי, יצאו לאירופה וזה עשה לי חשק להגיע גם לרמות האלו. לפני כן לא חשבתי על זה, והחלטתי שזאת צריכה להיות עונת הפריצה שלי בשביל לצאת לאירופה השקעתי ועבדתי קשה, כולל באימונים פרטיים ועם הקבוצה, וכמובן בפן המנטלי".
 

גורמן מצטרף לדן טפר, שהציג יכולת טובה שהובילה להארכת חוזהו בשראבור לעונה נוספת

גורמן משחזר: "כאשר קיבלתי את ההצעה הראשונה משארבור מאוד התרגשתי, וקפצתי על ההצעה הזו בשמחה רבה. מבחינתי לא יכולתי לבקש יותר טוב מזה, גם מבחינה מקצועית וגם מבחינה חברתית. כמו שציינתי, אני בטוח שדן טפר יעזור לי להיכנס לעניינים מאוד מהר, גם מהבחינה החברתית. מבחינת הציפיות, כמובן שאני מצפה להסתגלות מהירה שתעניק לי שקט להתמקד רק בכדוריד, ובשיפור יכולות המשחק שלי בכל ההיבטים. אני אעשה הכל למקסם את היכולות שלי".
 
עשית שינוי משמעותי בעונה האחרונה, משחקן שהתבלט בעיקר במשחק ההגנה מצאת את הבאלנס והפך לפקטור התקפי משמעותי (כבש 85 שערי ליגה בכמעט 60 אחוזי הבקעה). שתף על התהליך, וכמובן על העונה הנהדרת שעשית עם חולון עד שהיא נעצרה.
 

"ההתקדמות שלי מבחינה התקפית העונה הגיעה בעיקר בזכותו של ניסים פלח. עוד במשחקי ההכנה לעונה הוא הכריח אותי לזרוק 12 פעמים לפחות בכל משחק. זה בעצם מה שבנה לי את הביטחון בהתקפה, והוביל להתקדמות ההתקפית שלי. העבודה של ניסים בחולון, ועם השחקנים הצעירים, היא מצוינת, בעיקר בפן המנטלי. אני ודניאל מוסינדי זאת ההוכחה לכך, ואני בטוח שאנחנו לא האחרונים משחקניו שייצאו לאירופה".

"לגבי העונה בחולון, היא הייתה חלומית מכל ההיבטים. אני חושב ששום קבוצה לא רצתה לפגוש אותנו בשום שלב, במיוחד אצלנו בבית. היינו קבוצה מאוד עיקשת ופייטרית, וראו את זה בתוצאות. הסיום של העונה היה מחריד מבחינתנו, רגע לפני משחק העונה מול מכבי ראשל"צ והמאבק על המקום הראשון. לקח לי כמה שבועות לעכל שככה נגמרה העונה, כי אני בטוח שהיינו מגיעים הכי רחוק שיש".
 

במהלך העונה זומנת לנבחרת הלאומית. עד כמה זה היה משמעותי בתהליך הפריצה שלך?
 
"ברגע שקיבלתי את הזימון לנבחרת הבוגרת התרגשתי מאוד, כי זאת הייתה אחת מהמטרות שלי העונה והיא הגיעה די מוקדם. למרות שבסבב המשחקים הראשון באוקטובר לא נכללתי בסגל הסופי, בשלב השני נכנסתי לסגל הסופי והוכחתי את עצמי בעיקר בהגנה. המטרה הבאה שלי תהיה להוכיח את עצמי בנבחרת גם התקפית. יש לנו היום תחרות נפלאה על עמדת המקשר ואני בטוח שזה יוציא מכל אחד מאיתנו את הטוב ביותר".
 
ועכשיו, אתם כבר 8 ליגיונרים – יואב למברוזו בליגה הראשונה בצרפת, אתה ודן טפר בליגת המשנה בצרפת בקבוצה לה יומרות לעליית ליגה. כמובן, דניאל מוסינדי בבונדסליגה בגרמניה, ויונתן דיין ושניר נציה בליגת המשנה, יחד עם אדיר כהן שבשוייץ ורם טורקניץ שבשבדיה – אתה רואה את התהליך הזה משדרג משמעותית את הנבחרת הלאומית בשנים הקרובות?
 
"אני בטוח שהעובדה שיש 8 שחקנים ישראלים שמשחקים באירופה, ואני מעריך שבשנים הקרובות יתווספו בוודאות עוד שחקנים, תתרום באופן יוצא דופן להתקדמות הנבחרת, כי כל אחד מאיתנו ישפר וישדרג את המשחק שלו. כמובן שיחד עם הניסיון במעמדים אירופיים, תהיה התקדמות היסטרית. אני בכלל חושב שהדור הצעיר שלנו יגיע לשיא הקריירה בעוד כ-4-5 שנים, ונוכל להגיע להישגים אדירים עם הנבחרת".
 
בראיה לאחור, פרויקט נבחרת הנוער בגרמניה שבו השתתפת – עד כמה תרם לך, גם בהיבט השאיפות והגישה לכדוריד?
 
"כשקיבלתי את ההחלטה לטוס לפרויקט גרמניה הגישה שלי הייתה נטו בשביל החוויה, אבל ככל שעברו הימים השתנתה לי הגישה בנוגע לכדוריד. שם הבנתי איך מתייחסים לכדוריד באירופה. ראיתי כדוריד שונה לחלוטין מהכדוריד בארץ, רמת מקצוענות שלא חשבתי שקיימת בכדוריד . שם הבנתי שאני רוצה להגיע ולשחק ברמות האלה והתחלתי לקחת את הכדוריד יותר ברצינות. כמובן שגם היסודות והעבודה שעשינו שם עזרה לי מאוד להתפתח כשחקן".

בהצלחה רבה!

 
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn