איגוד הכדוריד
יואב למברוזו מצטרף ללימוז' מהליגה הבכירה בצרפת
צילום: הדר ואן קולא

ברכות חמות למרכז נבחרת ישראל, יואב למברוזו, שמצטרף לליגה הבכירה בצרפת: למברוזו בן ה-20 יעשה זאת במדי לימוז' - העולה החדשה לליגה הבכירה - בשורותיה הוא חתם הבוקר על החוזה, והוא מסיים את דרכו בקבוצת אייזנאך הגרמנית, איתה היה שותף לעלייה מהליגה השלישית לשנייה והיה ממצטיינה העונה.

למברוזו, שחקן נבחרות הבוגרת והעתודה של ישראל, יהיה הכדורידן הישראלי השני שמשחק בצרפת, אחרי שוער נבחרת ישראל דן טפר, שימשיך לעונה נוספת בליגת המשנה במדי שארבור. בכך אומנם נמנע מצב של טריו ישראלי בליגה השנייה בגרמניה, אבל עדיין ישחקו בה - יונתן דיין במדי רימפאר ושניר נציה במדי גרוסוולשטאדט - שהתבשרה שלשום על חזרתה לליגת המשנה. בנוסף אליהם, דניאל מוסינדי ימשיך בארלנגן מהבונדסליגה הגרמנית, וייתכן כאמור ששחקן ישראלי נוסף יחתום בשבועות הקרובים באחת מליגות המשנה בגרמניה.

למברוזו שעשה את צעדיו הראשונים בכפר מנחם, ובמחלקת הנוער ובקבוצת הבוגרים של עירוני רחובות בה התבלט כבר בגיל 16 - התבלט בהמשך במדי נבחרת הנוער של ישראל, ובמהלך הפרויקט שנערך בגומרסבאך שבגרמניה. למברוזו הרשים מספר קבוצות, אבל בחר להצטרף לאייזנאך. בשבועות האחרונים, הוא בדק מספר אופציות. לפני משבר הקורונה הוא זכה להתעניינות מקבוצות בליגה הבכירה בספרד ובפורטוגל, אבל בהמשך ההתמקדות הייתה במציאת קבוצה בליגה הבכירה בגרמניה או בצרפת.

 

לימוז' 87 סיימה את העונה בצמרת ליגת המשנה בצרפת, ותשחק כאמור בליגה הבכירה - לאחר שנים שטיפסה מליגות המשנה אל הבכירות. בסגל של לימוז' - שצפוי לעבור מספר שינויים גם בשל הגיל המתקדם של חלק מהשחקנים - היו רשומים לצד השחקנים המקומיים מספר זרים מלטביה (הפיבוט אינגראס דודה שמשחק במדי נבחרתו ויריבתנו בשלב השני במוקדמות אליפות העולם), ספרד - חואן אנדראו קנדאו הפיבוט ששיחק בעבר בנבחרת ספרד ולאורך שנים רבות בצמרת הליגה בארצו, בגרמניה ובצרפת (ספרדי נוסף עם רזומה בינלאומי הוא חואן דל ארקו). שוער נבחרת מרוקו בעבר יאסין אידריסי, איגור מנדיץ' הבוסני ששיחק במטאלורג סקופיה המקדונית, וזרים מפורטו-ריקו ואלג'יריה. מי שהעלה את הקבוצה לליגה הבכירה הוא מאמן צרפתי צעיר בן 38 - טאריק חאייטון.

הליגה הצרפתית נחשבת מהאיכותיות ביותר באירופה. רק לפני שנתיים, 
בפיינל פור ליגת האלופות ב-2018, הגיעו 3 קבוצות צרפתיות למעמד היוקרתי - מונפלייה זכתה לבסוף אחרי שניצחה בגמר את נאנט, כאשר פאריז סן ז'רמן הגיעה לחצי הגמר (נוצחה מול נאנט). פ.ס.ז' הוליכה את הליגה הצרפתית העונה, עד שנעצרה בעקבות משבר הקורונה, וכמובן הגיעה למעמדי הגמר בליגת האלופות ב-16' וב-17'.

>>> אתר "לידל הסטארליג" - הליגה הצרפתית הבכירה 

לפני למעלה משנה, מכבי ראשל"צ הייתה קרובה לחולל הפתעת ענק, כאשר התמודדה מול סנט רפאל (נוצחה בארץ, וניצחה בצרפת והודחה על הפרש שערים) בגביע האיגוד האירופי. משחקים שגם יצרו את התעניינות סביב השוער דן טפר, ומעקב אחרי שניר נציה. גם בעונת 17-18 מכבי ראשל"צ פגשה קבוצה צרפתית בסיבוב השני המוקדם לשלב הבתים בגביע האיגוד האירופי, את שאמברי, מולה אומנם נוצחה פעמיים אבל התמודדה מול בכבוד רב.העיר לימוז' כמובן מוכרת לספורט הישראלי בעיקר בזכות קבוצת הכדורסל הנהדרת שלה משנות ה-80-90, שזכתה בתארים אירופים והיתה יריבה של מכבי ת"א.

 

צילום מסך מעמוד הפייסבוק של 
Limoges Hand 87
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn