איגוד הכדוריד
אור עולה
צמד המילים "נקודת אור" מקבל משמעות נוספת כשמדובר באור לוי ובאור ממן, שחקניה הצעירים של מ.כ חולון ונבחרת הנוער של ישראל.
 
השניים בני ה-17 וחצי היו שותפים לעונה המוצלחת של קבוצת הבוגרים של חולון, שנעצרה במקום השני בליגת העל (ממן הפיבוט כבש 26 שערים, לוי המרכז סיים עם 21 כיבושים, חלקם הגדול בזריקות מ-7 מטרים).
 
במקביל, הם הובילו את קבוצת הנוער של המועדון למקום הראשון בליגה העילית לנוער, בה חולון הוליכה ביתרון של 6 נקודות על פני מכבי ראשל"צ ורחובות, והיו שותפים בכירים, שוב, לזכייה של תיכון קציר באליפות התיכונים (הם גם השתתפו איתו לפני שנה בזכייה במקום השלישי באליפות העולם).
 
בנוסף לכך, הם שניים מהעוגנים החשובים של נבחרת הנוער של ישראל, שמתוכננת להתמודד במהלך הקיץ באליפות אירופה לנוער, אם כמובן זו תתקיים. באליפות אירופה הפתוחה עד גיל 17 שנערכה בשבדיה בקיץ האחרון - אור לוי היה מהכובשים הבולטים באליפות עצמה עם 51 שערים ב-8 משחקים. ממן סיים עם 8 שערים וטרם רבות בחלק ההגנתי.
 
השניים אגב נולדו בהפרש של 5 ימים במהלך חודש ספטמבר 2002. מי שגידלו ומנווטים אותם על המגרש ומחוצה לו, דביר גולדשטיין וניסים פלח מנתחים את הכישרון.


 

מימין: לוי וממן. צילום: מ.כ חולון

"הם פקטורים מאוד מרכזיים ומאוד משמעותיים עבור נבחרת הנוער, גם בקטע המקצועי וגם בקטע החברתי. שחקנים שאנחנו מתבססים עליהם", מבהיר דביר גולדשטיין, מאמן נבחרת הנוער שהדריך אותם גם כששימש כמנהל המקצועי במחלקת הנוער בחולון. "בגלל שהם משחקים הרבה יחד, בכמה מסגרות, יש ביניהם תיאום ברמה מאוד גבוהה".
 
גולדשטיין ממשיך: "אני מכיר את שניהם עוד כשהיו ילדים והצטרפו לחולון. ממן התחיל דווקא כמקשר, ולקח לי שנתיים לשכנע את המאמן שהוא צריך להיות פיבוט. הוא חיית עבודה, שחקן נשמה ומנהיג שקט, שנותן הכל באימון ובמשחק. בעיני הוא עשה התקדמות ענקית בשנים האחרונות. הוא שחקן עם מימדים פיזיים בולטים – 1.90 מטר והרבה כוח. הוא תופס כדור ברמה מאוד גבוהה. יחסית לגודל שלו הוא זריז. הוא קיבל המון דקות העונה בקבוצת הבוגרים של חולון – ולמרות שזה יצר המון עומס – זה יעזור לו. הוא שיחק רוב הזמן בהתקפה, אבל אצלנו בנבחרת הוא גם שחקן הגנה משמעותי. בזכות הכישורים וההתקדמות שלו הייתה מחשבה להעלות אותו לנבחרת העתודה. אני מאמין שברגע שהוא יעלה במסת שריר, הוא יהיה עוד יותר משמעותי, אבל אני בהחלט סומך עליו כי יש לו מוסר עבודה מאוד גבוה".
 
"לגבי אור לוי, הוא יותר חיית משחק מאשר חיית עבודה. הוא שחקן שמהרגע הראשון התבלט בקליטה מהירה. הוא לומד דברים מהר. הוא ידע מהרגע הראשון לעשות שינויי כיוון טובים. יש לו יכולת אישית התקפית ברמה מאוד גבוהה. יציאה מהירה מהמקום, כוח מתפרץ ומגוון זריקות. הוא יודע לשחק בשתי עמדות, גם כמקשר וגם כמרכז, אבל בגלל הגובה – הוא מתקרב ל-1.85 מ' – אנחנו מכוונים אותו יותר לעמדת המרכז. הוא חייב להתחזק גופנית, לשפר קבלת החלטות בניהול המשחק וכמובן להשתפר ברמה ההגנתית".

המאמן ניסים פלח, שמדריך אותם ב-6 השנים האחרונות - גם בקבוצת הבוגרים, ועוד לפני כן בילדים-נערים-נוער וגם בנבחרת הנוער, מדגיש: "קודם כל, מדובר בשני חבר'ה שהם ווינרים. יש להם כבר לא מעט תארים - כשהם הובילו את הקבוצות הצעירות שלנו בחולון לזכיות באליפויות, בגביעי מדינה, וכמובן היו שותפים לכל ההישגים באליפות התיכונים ובאליפות העולם".

פלח מבהיר: "אור ממן ללא ספק הולך להיות אחד הפיבוטים המובילים בארץ. הוא נער שמסמן עבודה קשה, צניעות, ושואף הכי גבוה שאפשר. לתת לילד בגיל 17 להיות הפיבוט הראשון בקבוצת הבוגרים, להוביל את העמדה, זה היה לקחת הימור גדול מבחינתי, אבל אור הוכיח שהוא מסוגל וזה השתלם לנו ולו. הוא הוכיח את עצמו ואני מעריך זאת. אני מאוד אוהב את התכונה שלו כשואב כדורים, והוא מזכיר לי בסגנון קצת את דן מירקוס. גם בחוכמה שלו על הקו. כמובן שהוא צריך להשתפר בהרבה פרמטרים, אבל הוא בכיוון הנכון".

פלח מסכם: "אור לוי הוא כישרון ואתלט מיוחד במינו. יש לו יכולות וירטואוזיות, של אחד על אחד. הוא לא יודע מה זה להפסיד. הוא התחיל מצוין את העונה, אבל אז הגיעה פציעה שהוציאה אותו מהמסלול. התכנון היה לשלב אותו יותר, אלמלא הוא נפצע. עכשיו הוא צריך לעבוד מאוד קשה, ואני בטוח שבהמשך הוא יוכיח את הכישרון שלו. אני רואה את שניהם מובילים את חולון בשנים הקרובות. כמובן בעתיד הקרוב - את נבחרת הנוער, ובעתיד הם בהחלט יכולים להשתלב ולהיות חלק מהנבחרת הלאומית".


 

אור לוי ואור ממן יחד עם המאמן ניסים פלח במשימת הנבחרת, ועם חברם לקבוצה ולנבחרת אלון שולמן
ספונסרים1ספונסרים2ספונסרים4 - גיבובהסופנסרים5 - אאוטדורמולטןoryzn